Türkiye'nin en iyi haber sitesi

12 Eylül yüzünden geri kaldık

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye ile aynı dönemde benzer ekonomi politikalarını uygulamaya başlayan ülkeler hızla ileriye atılırken, biz 12 Eylül darbesi yüzünden geri kaldık

Giriş Tarihi: 25.1.2016
12 Eylül yüzünden geri kaldık
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Kayseri Ticaret Odası'nın, 120. Onur Yılı dolayısıyla düzenlenen programına katıldı. Erdoğan, konuşmasında önemli mesajlar verdi:
Türkiye ile yaklaşık aynı dönemlerde benzer ekonomi politikalarını uygulamaya başlayan ülkeler hızla ileriye atılırken, biz 12 Eylül darbesi ve onun kurduğu çarpık düzenin uzun süren etkileri yüzünden geride kaldık. İşte bunun için her fırsatta yeni anayasa, her fırsatta başkanlık sistemi diyoruz.
Dikkat ediniz bugün yeni anayasa tartışmasında olumsuz tavır alan herkesin ortak özelliği, milletten, milli iradeden, milletin tercihlerinden çekiniyor olmalarıdır. Bundan çok korkuyorlar. Başkanlık sisteminden bundan dolayı çekiniyorlar. Milli iradeden bundan dolayı çekiniyorlar. Millete güvenenler yeni anayasadan, başkanlık sisteminden niye korksunlar.

BAŞKANLIK SİSTEMİ GENLERİMİZDE VAR

Müttefikimiz, dostumuz, ortağımız dediğimiz devletlerin de aralarında bulunduğu kimi ülkeler ısrarla terör örgütünün gerçek yüzünü görmüyor, görmek istemiyor. Bizimle baş başa oturup konuştuğumuzda, ismini vermeyeceğim, bölücü terörü, bu bir terör örgütüdür diyor. Madem böyledir, o zaman çık, açıkça tavrını koy.
Bugüne kadar yaşananlar göstermiştir ki terör karşısında ilkeli bir duruş sergilemezseniz, eninde sonunda gelip sizi de zehirler. Ülkemizi terör mücadelesinde yalnız bırakanlar, emin olunuz yarın kendileri aynı soruna düçar olacaktır.
Bu mesele bizim beka meselemizdir. Onun için, o ne diyor, bu ne diyor diyerek tereddüt gösteremeyiz. Bunun için bir bedel ödenmesi gerekiyorsa onu da öderiz. Biz bu yola baş koyduk.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de konuştu


KILIÇDAROĞLU'NUN SOYADI 'GAF' OLSUN


(CHP lideri Kılıçdaroğlu) Geçtiğimiz günlerde adını zikretmekten dahi hicap duyduğum bir zat, ana muhalefetin genel başkanı, içindeki çirkinlikleri bir kez daha ortaya dökmüştü. Ben de kendisine hak ettiği cevabı vermiştim. Şimdi de 'Benim karın ağrım neymiş açıkla' diye tutturdu. Ne yapacakmış? Elindeki belgeleri açıklayacakmış. Zaten ortaya çıktığından beri hala belge açıklıyorsun.
Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın. Bugüne kadar söylediğin her şey yalan çıktı, yanlış çıktı. Her seçim öncesinde partim yüzde 40 almazsa, yüzde 35 almazsam burada durmam diyen bu zat değil mi? O dediği oyları alabildi mi? Hayır. Yalanlarına devam ediyor. Buna sadece Allah ıslah etsin diyorum.
Ana muhalefetin başı Allah korkusundan bahsetti. Nasıl bir Allah korkusundan bahsettiğini gördünüz. "Biz Allah'tan korkmuyoruz" dedi. Sürekli olarak bu beyefendi bu tür gafları çok yapıyor. Onun soyadını gaf koymak lazım.

AKADEMİK TERÖRÜN AKTÖRLERİ

Geçtiğimiz cuma günü yaşanan hadiseyi hep birlikte gördük. Diyarbakır'da bir ortaokulun bahçesine öğrencilerin karne aldıkları günde, el yapımı bomba atıyorlar. Ey akademisyenler, siz öğrenci yetiştirmiyor musunuz? Bu ufacık yavrularımızın karne aldığı günde oraya el bombası atacak kadar ileri giden bu alçakların arkasında, yanında nasıl duruyorsunuz? Siz nasıl akademisyensiniz? Aslında bunlar bir akademik terörün aktörleridir. Onun için biz burada hep birlikte el ele, omuz omuza olacağız. Bunlara asla bu fırsatı vermeyeceğiz. Bu milleti parçalamaya, bu bayrağa gölge düşürmeye, bu vatanı parçalamaya, bu devlet içinde nifak tohumları ekmeye kimsenin ne yetkisi ne de atabileceği adım olamaz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
12 Eylül yüzünden geri kaldık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN