Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TANAP'ın boru hattı ihalesi Limak'ın

Giriş Tarihi: 26.1.2016
TANAP'ın boru hattı ihalesi Limak'ın

Azeri gazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak TANAP projesinin Eskişehir-İpsala arası boru hattı ihalesini Punj Lloyd-Limak İş Ortaklığı kazandı

Azerbaycan'daki Şah Deniz-2 Sahası'ndan çıkarılacak doğalgazı Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak olan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında TANAP Doğalgaz İletim AŞ.'nin açtığı 48 inç Kara Kesimi Lot-4 Boru Hattı İnşaat İhalesi'ni Punj Lloyd-Limak İş Ortaklığı kazandı.

DOĞALGAZ ZENGİNİ ÜLKELER

İHALEYE 11 FİRMA KATILMIŞTI

Türkiye üzerinden geçecek yaklaşık bin 850 kilometrelik boru hattı Eskişehir'den başlayacak. Hat sırasıyla Bilecik, Kütahya, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ ve Edirne illerinden geçerek Türkiye - Yunanistan sınırında Edirne'nin İpsala İlçesi'nde son bulacak. Boru hattının 48 inç çapındaki 459 kilometrelik kısmının inşaatı için 11 firma ön yeterlilik alıp 8 Haziran 2015 tarihinde ihaleye davet edilmişti. İhale sürecinin sonucunda Punj Lloyd- Limak İş Ortaklığı ile sözleşme imzalandı. TANAP, Türkiye'deki en büyük çap ve uzunluğa sahip doğalgaz boru hattı projesi olacak.

İLK GAZ TRANSFERİ 2018'DE GERÇEKLEŞECEK
TANAP Projesi kapsamında ilk gaz akışı 2018'de gerçekleşecek. Başlangıç için yıllık 16 milyar metreküp olacak taşıma kapasitesinin, kademeli olarak önce 24 milyar metreküpe, ardından 31 milyar metreküpe çıkarılması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TANAP'ın boru hattı ihalesi Limak'ın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN