Ege Yapı'dan 2 milyarlık yatırım

Giriş Tarihi: 29.1.2016
Ege Yapı'dan 2 milyarlık yatırım

2015'te 570 milyon liralık ciro yapan Ege Yapı, bu yıl 2 milyar liralık yatırım için kolları sıvadı. Gündeminde 6 proje bulunan şirket, Yenisahra ve Üsküdar'ı da dönüştürmeye hazırlanıyor

İstanbul Bağcılar'daki Batışehir projesini hayata geçiren Ege Yapı, 2016'da 2 milyar liralık yeni yatırıma imza atmaya hazırlanıyor. Bu yıl için masasında 6 proje bulunan Ege Yapı, Kağıthane, Yedikule, Çekmeköy, Maslak, Beyoğlu ve Beylerbeyi'nde yeni projelerini hayata geçirmeyi planlıyor. Şirketin hedefinde Yenisahra ve Üsküdar'da kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırmak da bulunuyor. Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, 2015'te mevcut projelerinde bin 95 bağımsız birim satışı ve 570 milyon lira ciroya ulaştıklarını söyledi. Kabadayı, "Batışehir, İzPark, Pega Kartal ve Sheraton Samsun projelerini tamamladık. Batışehir projemizin satışlarının yüzde 93'ü tamamlanırken, Pega Kartal'da bu oran yüzde 86'ya geldi" dedi. Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı projesi olan Batışehir'den 2.1 milyar lira toplam satış geliri bekleyen şirket, Emlak Konut'a da 600 milyon liranın üzerinde arsa payı ödeyecek.

MASADA 6 PRO JE VAR
Ege Yapı'nın bu yıl geliştireceği projelerden söz eden İnanç Kabadayı, şu bilgileri verdi: "Bu yıl 6 farklı projeyi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bunlardan bir tanesi Kağıthane'de planladığımız konut, ticari üniteler, ofis ve sosyal yaşam alanlarından oluşacak karma kullanımlı bir proje olacak. Çekmeköy'de Casper ortaklığı ile müstakil bahçeli ve teraslı yaşam alanlarının yer alacağı bir proje geliştireceğiz. Bu projeler dışında Beylerbeyi'nde de bir ofis projemizin inşaatı devam ediyor. Önümüzdeki dönemde başlayacağımız diğer projelerimizi ise Maslak, Beyoğlu ve Yedikule'de gerçekleştirmeyi hedefliyoruz."

DÖNÜ ŞÜME DE ODA KLANDI
Bu 6 projeye toplam 2 milyar liralık yatırım yapacaklarını anlatan Kabadayı, dönüşüm çalışmalarının da bulunduğunu ifade etti. Kabadayı, "Yenisahra ve Üsküdar'da çalışıyoruz. Kentsel dönüşüme ticari değil memleket meselesi olarak bakıyoruz. Bu nedenle dönüşüm bizim her zaman masamızda olan bir konu. Yenisahra'da toplam 60 bin metrekare alanı dönüştürmeyi planlıyoruz. 40 bin metrekare alanın imzaları atıldı. Üsküdar'da ise hedefimiz 20 bin metrekare. Her iki bölgede de çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege Yapı'dan 2 milyarlık yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN