Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Marta kadar vaatlerin tamamı gerçekleşecek

Başbakan Davutoğlu, 3 aylık reformların yüzde 40'ını, vaatlerin de yüzde 66'sını yaptıklarını belirterek "Marta kadar hepsi tamamlanacak" dedi

Giriş Tarihi: 4.2.2016
Marta kadar vaatlerin tamamı gerçekleşecek
Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin 7 Haziran seçimlerinde gerekli dersleri çıkardığını ve özgüven imtihanını aştığını belirterek, 1 Kasım seçimlerinde millete verilen tüm vaatlerin yerine getirileceğini söyledi. Hiçbir parti mensubunun "Şu sözü vermiştiniz de yapmamıştınız" sorusuyla karşı karşıya kalmayacağını ifade eden Davutoğlu, "3 aylık reformların yüzde 40'ını, vaatlerin ise yüzde 66'sını gerçekleştirdik. İnşallah mart ayı bittiğinde, vaatlerimizin tamamını yerine getirmiş olacağız" dedi.

GENÇLERE NAKİT DESTEK

Partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Davutoğlu, hayata geçen vaatleri şöyle sıraladı: "Asgari ücreti bin 300 liraya çıkardık. Emeklilere yılda bin 200 lira zam yaptık. Esnafa 30 bin lira faizsiz kredi verdik. Gençlere 50 bin lira karşılıksız nakit destek vermeye başladık. Lisans öğrencilerinin bursunu 400 lira yaptık. Astsubay emeklilerinin intibak sorununu çözdük. Yemde ve gübrede KDV'yi kaldırdık. Geçtiğimiz bir hafta içinde de emeklilerin maaşlarından kesilen sosyal güvenlik primini kaldırdık. Muhtar maaşlarını bir haftada 950 liradan bin 300 liraya yükselttik. Polis ve uzman erbaşların 2 bin 200 olan ek göstergelerini 3 bine yükselttik. Emniyet hizmet tazminatlarını yüzde 25 artırdık. İş kuran gençlere 3 yıl gelir vergisi muafiyeti getirdik. Öğrencilerin pasaport harçlarının kaldırdık. Lise ve üniversiteden mezun olan gençlerin GSS giderlerinin iki yıl boyunca devlet tarafından karşılanmasını sağladık."

KADINLARLA İLGİLİ YASA TBMM'DE
Kadınların doğuma ilişkin izin ve hakları ile ilgili yasal düzenlemenin Meclis'e gönderildiğini belirten Başbakan Davutoğlu, "Doğum nedeniyle ücretsiz izinde geçirdikleri süre kıdemde değerlendirilecek. Kadınlara, doğuma bağlı ilk çocukta 2, ikinci çocukta 4, üçüncü ve üzeri çocuklarda 6 ay yarı zamanlı ve tam ücretli çalışma hakkı tanıdık" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marta kadar vaatlerin tamamı gerçekleşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN