Türkiye'nin en iyi haber sitesi

50 milyar dolarlık melek yatırım İstanbul'da

Giriş Tarihi: 6.2.2016
50 milyar dolarlık melek yatırım İstanbul'da

Dünya Melek Yatırım Forumu bu yıl İstanbul'da toplanacak. 2015'te 50 milyar dolar civarında yatırım gerçekleştiren sektörün temsilcileri İstanbul'da 2025'i şekillendirecek

İstanbul küresel melek yatırım fonlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Dünya Melek Yatırım Forumu (WBAF2016 ) 22 - 23 Şubat tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek. Avrupa'da 2015 yılı içinde toplam 5.5 milyar euro ve ABD'de toplam 20 milyar dolarlık işlem hacmine sahip olan ve tüm dünyada girişimcilere ve start-up'lara 2015'te 50 milyar dolar civarında yatırım gerçekleştiren sektörün temsilcileri Türk girişimlerini yakından görme fırsatı bulacak. İstanbul'un foruma ev sahipliği yapmasının en büyük nedenlerinden biri de Türkiye'nin bu konuda dünyadaki en yüksek vergi teşvik ile melek yatırımcılıkta en çok dikkat çeken ülke konumunda olması.

2025 VİZYONU KONUŞULACAK

Global Melek Yatırım Ticaret Örgütü Başkanı Jonathan Ortmans'ın konuşması ile başlayacak olan forumda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de sektöre yönelik değerlendirmelerde bulunacak. Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği, Avrupa Melek Yatırım Ticaret Örgütü, Afrika Melek Yatırım Ticaret Örgütü, Ortadoğu Melek Yatırım Ticaret Örgütü ve Dünya Melek Yatırım Ticaret Örgütü tarafından düzenlenecek olan forumda 2025 vizyonu konuşulacak. Ayrıca finansmana ulaşımın kolaylaşması için yeni enstrümanlar geliştirilmesi tartışılacak.

500 MİLYON EUROYU BULURUZ
Dünya Melek Yatırım Forumu Başkanı ve Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı Baybars Altuntaş ise şunları söyledi: "Türkiye'nin melek yatırımcılıkta küresel merkez olmasında bir kilometre taşı olacağına inanılan forumun, doğu ve batının birleştiği şehir İstanbul'da gerçekleşmesi şimdiden tüm dünyanın gözlerinin Türkiye'ye çevrilmesini sağlamış durumda. Yakın zamanda toplam işlem hacminin 500 milyon euroyu geçeceğine inandığımız Türkiye'nin bundan sonra atılacak sağlam adımlarla, gerçek bir startup exit destinasyonu haline gelmesini sağlamak ve bu fırsatı çok iyi değerlendirmek gerekiyor."

Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek organizasyonda Forbes I Para Konferansları'nın katkılarının yanı sıra Borsa İstanbul, TEB, İTÜ Teknokent ve Çalık Holding'in sponsorlukları bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
50 milyar dolarlık melek yatırım İstanbul'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN