Ekvador'a gelin yatırım yapın

Ekvador Devlet Başkanı Correa, ülkesinin ekonomik anlamda dönüşüm içinde olduğunu söyleyerek, "Hükümetimiz yabancı yatırımcıyı korumaktadır. Buyurun gelin yatırım yapın" dedi

Giriş Tarihi: 6.2.2016
Ekvador'a gelin yatırım yapın
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi ziyaretlerde bulunduğu Latin Amerika'daki son durağı Ekvador'dan Türkiye'ye yatırım çağrısı geldi. Ekvador Devlet Başkanı Rafael Correa, ülke ekonomisinin dönüşüm içinde olduğunu belirterek, Türk yatırımcıları ülkesine davet etti. Correa, Ekvador-Türkiye İş Formu'nda yaptığı konuşmada, ülkesinin bir zamanlar yüzde 40 olan yoksulluk oranını yüzde 7'lere düşürdüğünü kaydetti. Petrol şirketlerinin ihracatı için tersane ve platformlara ihtiyaç duyduklarını dile getiren Correa, "Demir-çelik ve bakır işletim sistemleri bizim için önemli. Bu konuda yatırıma ihtiyaç duyuyoruz. Türk yatırımcılara çok önemli fırsatlar sunuyoruz. Hükümetimiz yabancı yatırımcıyı koruyor. Buyurun gelin yatırım yapın" dedi.

ÜLKEDE 7 HES YAPILACAK
Ekvador'un çok yüksek bir turizm potansiyeli olduğuna vurgu yapan Devlet Başkanı Correa, "Yol, enerji sistemi ve limanlarımız var. Sağlık ve sosyal hizmetlerde birçok başarı elde ettik. Ekonomimiz dönüşüm içinde. Çok önemli yatırım fırsatları sunuyoruz" diye konuştu. Correa şöyle devam etti: "Milli gelirimizin yüksek bir kısmını eğitime yatırıyoruz. Nitelikli, eğitimli insanımız var. Yatırım teşvikleri gerçekleştirdik. Elektrik ihtiyacımız 7 HES yapacağız. Yabancı yatırım için kamu-özel ortaklık yasasını çıkardık. Kesinlikle yolsuzluğa yol vermiyoruz. Vergilerimiz de diğer bölgelere göre düşük. Daha fazla otobana ihtiyacımız var. Bunu kamu-özel ortaklığı ile gerçekleştirmek istiyoruz. Turizm potansiyelimizi tam olarak kullanamıyoruz. Yıllık 1.5 milyon turist alıyoruz. Bunu artırmak istiyoruz."

"TÜRKİYE'DEN ÖĞRENECEĞİMİZ ÇOK ŞEY VAR"
Türkiye'yi ziyaret ettiğini ve çok etkilendiğini anlatan Ekvador Devlet Başkanı Rafael Correa, "Türkiye'den öğreneceğimiz çok şey olduğunu düşünüyoruz" dedi. Aldığı projelerle dünya müteahhit liginde Çin'in ardından ikinci sırada bulanan Türk şirketlerden övgüyle bahseden Başkan Correa, "Türkiye'nin müteahhitlik tecrübesi ortada. Dünyada ün yapmış. Bütün Türk yatırımcılarını verimli projelerle ihtiyaç duyduğumuz yatırımları gerçekleştirmeye davet ediyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekvador'a gelin yatırım yapın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN