Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HKÜ havacılıkta eğitime başladı

HKÜ havacılıkta eğitime başladı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Pegasus işbirliğiyle kabin memurluğu eğitimi vermeye başlıyor. Yabancı dil bilen lise mezunları eğitimlerin ardından işbaşı yapacak

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), son yılların gözde meslekleri arasına giren sivil havacılıkta da eğitim vermeye başladı. Üniversite ve Pegasus Havayolları işbirliğiyle yabancı dil bilen lise mezunları, teorik ve pratik eğitimin ardından, iş garantili kabin memuru olacak. HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu'nun katılımıyla düzenlenen törende, protokolü Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz ile Pegasus Havayolları Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy imzaladı. İmza töreninde konuşan Yılmaz, artan havayolu taşımacılığıyla sürekli gelişen sektörün en temel elemanları olan kabin memurluğuna büyük bir ihtiyaç duyulduğunu belirterek, "İstihdamını iyi yetişmiş elemanlardan yana kullanmak isteyen Pegasus Havayolları bu alanda eğitim vermeye yetkili HKÜ'den yana tercihini kullanarak önemli bir adım attık. Bu programla sivil havacılıkta önemli bir sorunu çözmüş olacağız" diye konuştu.

BU YIL 500 MEZUN

2016'da 500 kabin memuru yetiştirmeyi hedeflediklerini anlatan Yılmaz, "Eğitimlere 20 yaşında, en az lise mezunu ve yabancı dil bilenler katılabilecek. Gaziantep, İstanbul ve Ankara'da vereceğimiz teorik eğitimleri tamamlayan öğrenciler Pegasus uçaklarında pratik eğitim alacak. Program ile eğitimlerimiz pilotaj başta olmak üzere havacılığın diğer branşlarında da sürecek" dedi. HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Haluk Kalyoncu da, üniversitenin kuruluş amacının insan ve eğitim olduğuna dikkat çekerek, hazırlanan projenin sivil havacılıkta ciddi bir ihtiyacı karşılayacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HKÜ havacılıkta eğitime başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN