Türkiye'nin en iyi haber sitesi

17 Aralık'tan sonraki en büyük travmam

Giriş Tarihi: 11.2.2016
17 Aralık'tan sonraki en büyük travmam

Aralık 2013'te mahkeme kararıyla durdurulan Bakırköy 46 projesinde mühür kalktı. Ağaoğlu, "Bu durum 17 Aralık'tan sonraki en büyük travmam oldu. Mühür kalktı, adalet yerini buldu" dedi

İstanbul Bakırköy'de inşaatı başlayan ancak 17 Aralık süreci ile birlikte mühür vurulan 'Bakırköy 46' projesi 'Central Park İstanbul' adıyla görücüye çıktı. 17 Aralık darbe girişimi kapsamında gözaltına alınan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Bakırköy 46'nın bu süreçte kurban edildiğini belirtti. Ağaoğlu, "17 Aralık darbesinden sonraki en büyük travmam bu projenin durdurulması oldu. Bu dönemde kendimizi bizim dışımızda gelişen bazı olayların içinde bulduk. Sonunda adalet yerini buldu. Kendimize olan güvenimizi yeniden kazandık" diye konuştu.

Artık deliliği bıraktık

Projenin imar olarak bölgedeki en masum proje olduğunun altını çizen Ağaoğlu, "Buraya artık Bakırköy 46 demiyoruz. Artık bu projede deliliği de bıraktık" dedi. Proje durdurulmadan önce çok ciddi bir satış gerçekleştirdiklerini de anlatan Ağaoğlu "Böyle bir olayla karşılaştığımızda ilk işimiz, daire sattığımız insanlarla buluşmak oldu. Durumu paylaşarak herkesin parasını nakit olarak geri ödedim" şeklinde konuştu.

Kaybetmedik kazandık

Bu projenin durdurulması ile kayıp yaşamış gibi görünmekle birlikte aslında çok şey kazandıklarını da anlatan Ağaoğlu, projenin tam karşısına yapılan Central Park'ın projeyi çok daha iyi bir noktaya taşıdığını ifade etti. Tüm bu gelişmelerin geçen süreyi maddi olarak telafi ettiğine değinen Ağaoğlu, martta satışa çıkacak olan Central Park İstanbul'u 'alanın kazançlı çıkacağı bir proje' olarak tanımladı.

Olmuşla ölmüşe çare yok

Bakırköy Belediyesi tarafından Bölge İdare Mahkemesi'ne yapılan başvuruda projenin, yapı yoğunluğunu artırdığı, ulaşımı engelleyeceği ve silueti etkileyeceği iddia edilmişti. Geçen hafta Danıştay, Aralık 2013'te İstanbul 8. İdare Mahkemesi'nin verdiği 'plan iptal kararını' bozdu. Ağaoğlu, "Keşke bunlar hiç yaşanmasaydı. Ama olmuşla ölmüşe çare bulunmaz" dedi.

Türkiye yüzde 5'in üzerinde büyüyecek

İnşaat sektörünün tekrar hareketlenmeye başladığını söyleyen Ağaoğlu, "Türkiye özellikle 2 yıldır farklı bir süreç yaşadı. Marttan itibaren Türkiye'nin büyümesinin tekrar yüzde 5'lerin üzerine çıkacağını düşünüyorum" dedi. Ağaoğlu Şirketler Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Önder Halisdemir de "Ağaoğlu Grubu sektörde mihenk taşıdır. Hem sürükleyici hem lider hem yenilikçi karakterini muhafaza ederek çeşitli alanlarda, gayrimenkulün yeni dallarında da faaliyet göstereceğiz" diye konuştu. Ağaoğlu Şirketler Grubu Murahhas Azası Hasan Rahvalı ise 25 yıllık plan yaptıklarını belirterek, "Türkiye'nin en kurumsal şirketi olma iddiamız var" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
17 Aralık'tan sonraki en büyük travmam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN