Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve HGS kaçak geçiş işlemleri internetten online yapılabilmektedir. ve ödemelerinizi GİB üzerinden HGS işlemlerinizi ise PTT bağlantılarından öğrenebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 12.2.2016 11:22
Trafik cezası sorgulama
Trafiğe çıkan araçlar çeşitli denetim sistemleri ile denetlenmekte ve hareketler kontrol edilmektedir.

HGS gibi özel sistemleri kullanan vatandaşların geçiş işlemleri elektronik denetleme sistemleri ile kayıt altına alındığı gibi kaçak geçiş yapan vatandaşların durumları da tespit edilmektedir. Kaçak geçiş yapan vatandaşlara geçiş ücretinin 11 katına kadar lar kesilebilmektedir. Bu açıdan vatandaşların trafiğe çıktıkları zaman dikkatli ve kurallara uygun bir şekilde yolculuk yapması gerekmektedir.

Vatandaşların herhangi bir ceza alıp almadığını öğrenmesi için HGS ceza işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Trafik HGS cezası sorgulama işlemleri için vatandaşların PTT tarafından oluşturulan Portalı kullanması yeterlidir. Sorgulama alanına girilecek olan plaka bilgisi sayesinde vatandaşlar işlemlerini kolay bir şekilde yapabilir ve cezasının olup olmadığını görüntüleyebilir.

HGS cezası sorgulama işlemlerinde plaka bilgisinin yeterli olması, tüm araçlar için vatandaşların sorgulama yapabilmesini sağlamıştır. Bu açıdan istenildiği zaman online olarak işlem yapılabilir. Aynı zamanda sadece HGS için değil, diğer trafik cezaları için de yapılabilir. Trafik cezası sorgulama işlemlerinde vatandaşların Emniyet Genel Müdürlüğü sitesinden yardım alması gerekir. Sitede yer alan sorgulama bölümü sayesinde tüm vatandaşların trafik cezası sorgulama işlemini yapması mümkünken, trafik cezası sorgulama işlemlerinde araç ruhsat numara gibi detayların öğrenilmesi gerekmektedir.

Trafik cezası sorgulama işlemleri için vatandaşların online olarak belirtildiği gibi işlem yapmasının ardından sistem tarafından mevcut tüm ceza bilgileri ekranda yer alacaktır. Bu sayede var olan tüm cezalar için bilgi alınabilir. Üstelik trafik cezalarını ödemek isteyen kişiler ödeme konusunda da internet üzerinden işlem yapabilir. Yapılacak olan işlemler sayesinde ceza ödemek için hiçbir kuruma gitmeye gerek kalmayacaktır. Bu sayede işlemleri hızlı olarak sizler de yapabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafik cezası sorgulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN