krizi sınır kapılarını etkiliyor

Giriş Tarihi: 12.2.2016 09:51 Güncelleme Tarihi: 12.2.2016 09:53
Yunan krizi sınır kapılarını etkiliyor

lerin i nedeniyle Pazarkule 'ndan araç geçişi yapılamıyor.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, yaptığı açıklamada, cilerin sabah saatlerinde Pazarkule 'nı geçişlere kapattıklarını söyledi.

Yunanistan'a küçük araç ve otobüslerle girmek isteyenlerin İpsala Sınır Kapısı'nı kullanmasını öneren Yalçın, şunları kaydetti:

"Yunan lerin şubat başından beri İpsala Sınır Kapısı'nda sürdürdükleri eylemleri Pazarkule Sınır Kapısı'na da kaydı. Pazarkule Sınır Kapısı'ndan araç geçişleri eylem nedeniyle sağlanamıyor. Geçen hafta da Pazarkule'de eylem nedeniyle 1 gün boyunca araç geçişi sağlanamamıştı.

İpsala Sınır Kapısı'nda ise tır geçişlerine yönelik eylem sürüyor. Zaman zaman bir iki saatlik geçiş izinleri verseler de genel anlamda tır geçişlerine bozulacak yükü olan tırlar dışında izin verilmiyor. Ancak şu an İpsala Sınır Kapısı'nda uzun kuyruğumuz yok."

Müslüm Yalçın, çiftçilerin eylemlerinin ne zaman sonlandırılacağına dair net bir bilginin olmadığını belirtti.

Yunanistan'da, hükümetin reformlar kapsamında tarım sektörüne getirdiği ek vergileri ve sosyal güvenlik yasasında yapmak istediği değişiklikleri protesto eden çiftçiler, ay başından bu yana sınır kapılarındaki eylemlerini sürdürüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunan krizi sınır kapılarını etkiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN