Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ISS 3 bin yeni eleman peşinde

Danimarkalı tesis yönetimi şirketi ISS, bu yıl sonuna kadar Türkiye'deki 29 bin olan çalışan sayısını 32 bine çıkaracak. Geçen yıl 1 milyar liralık ciro yapan şirketin hedefi 2016'yı yüzde 20'lik büyümeyle kapatmak

Giriş Tarihi: 15.2.2016
ISS 3 bin yeni eleman peşinde
AVM, konut siteleri, hastaneler gibi büyük komplekslerde temizlikten güvenliğe kadar hizmet veren Danimarkalı tesis yönetimi şirketi ISS, bu yıl sonuna kadar Türkiye'deki 29 bin olan çalışan sayısını 3 bin artırmayı hedefliyor. Geçen yıl 1 milyar liralık ciro yapan şirket, yüzde 20 de büyümeyi planladı. ISS Türkiye CEO'su ve ortağı Cavit Habib, Türk ekonomisinin yüzde 4-5 seviyelerinde büyümeyi yakaladığını bu nedenle de personel alımını artırdıklarını söyledi. Türkiye'de işsizliğin olduğuna inanmadığını söyleyen Habib, "Şu anda asgari ücret bin 300 lira oldu. Bizde maaşlar, asgari ücret artışı ve üzerine fazla mesai eklendiğinde bin 700-2 bin liraları buluyor. Ancak buna rağmen güvenlik görevlisi başta olmak üzere eleman bulamıyoruz. Bu yıl 3 bin eleman alacağız. Ama gelen başvuru sayısı yeterli değil. Hizmet sektöründe önü açılsa yurtdışında personel ithal edecek noktaya geldik" dedi.

3 BİN KİŞİYİ İŞE ALACAK
Şehir hastanelerinin kurulmasının ardından 3 bin kişilik rakamı daha da artacağını vurgulayan Habib, Türkiye'nin en önemli sorununun kalifiye eleman olduğunu bunun çözülmesi gerektiğini söyledi. Özel güvenlik alanında açığın daha çok olduğunu vurgulayan Habib, nitelikli özel güvenlik elemanı yetiştirmek için projelerin üretilmesi gerektiğini söyledi. ISS Türkiye olarak başarılı personele yükselme olanağı sağladıklarını, kurumda kalıcı olan personelin kısa süre içinde yönetici konumuna yükselebildiğini belirten Habib, "Kurum olarak 3 bin şirketle çalışıyoruz. Sadece catering bölümümüz günde 230 bin kişilik yemek hazırlıyor. Bu nedenle de çok fazla sayıda personele ihtiyaç duyuyoruz. Türk ekonomisinin büyümesiyle biz de büyüme hedeflerimizi artırdık. 2020 yılına kadar halen 1 milyar lira olan ciromuzu ikiye katlamayı planladık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ISS 3 bin yeni eleman peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN