Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nasıl yapılır

.TC Kimlik No ile ne zaman emekli olurum sorgulama işlemi nasıl yapılacak.

Giriş Tarihi: 15.2.2016 10:11
SGK sorgulama nasıl yapılır
için E-DEvlet Şifresi almanız gerekmektedir. E-DEvlet Şifresi 2 TL'ye en Yakın PTT şubesinden öğrenebilirsiniz. E-Devlet Şifresiz Sorgulama yapılamaktadır. TC Kimlik Numarası ile Sorgulamaları yapılabilir.

E-Devlet Şifresi aldıkdan sonra Turkiye.gov.tr sitesinden sorgulama başlayabilirsiniz. Girişlerinizde Mobil imza,İnternet Bankacılığı gibi bakımlar arabilirsiniz. SGK Giriş yaptıkdan sonra 4A Hizmet Dökümü Sorgulama Adresinden diğer tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

SGK 4A Hizmet Dökümü ile işe Giriş Tarihiniz İşten çıkış tarihiniz kaç para ödendiği ve SGK sayfanız hakkında tüm bilgileri alabilirsiniz.

SGK değişiklikler 2016!

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun geçtiğimiz Aralık ayında otomatik icra programı ile icra havuzuna atılan kayıtlardan bir kısmını tebliğe çıkardığı ancak toplamda 800 binin üzerinde ödeme emrinin henüz tebliğe çıkartılmadığı öğrenildi. Ülke çapında yaklaşık 8 milyar lira (8 katrilyon) alacağı için yaklaşık 1 milyon 500 bin ödeme emri gönderecek SGK'nın toplam alacağı 85 milyara ulaşacak. Önümüzdeki günlerde ödeme emri, SGK primini zamanında ödemeyen işverenlere ulaştırılmış olacak. Daha önceki ödeme emirleriyle 4 milyon 500 bin ödeme emri ve 2 milyar 500 milyon alacak miktarıyla 1. sırada İstanbul yer alırken, diğer büyük iller ise şöyle sıralandı:

"140 bin ödeme emri 900 milyon lira Ankara, 150 bin ödeme emri 800 milyon lira İzmir, 45 bin ödeme emri 350 milyon lira Kocaeli, 22 bin 500 ödeme emri 105 milyon lira Sakarya, 30 bin ödeme emri 80 milyon lira ile Adana."

SGK 4A hizmet Dökümü!

SGK 4a Hizmet dökümü SSK prim Borcu ödemeleri ile aynı şekilde gerçekleşiyor. SSK prim Borcu ödeyerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sigorta kolları ile E-Devlet üzerinden 4A Hizmet Dökümü sayfasına giderek tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK sorgulama nasıl yapılır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN