Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kendi yerini bilen akıllı sandalye üretildi

Giriş Tarihi: 17.2.2016 11:53 Güncelleme Tarihi: 17.2.2016 11:55
Kendi yerini bilen akıllı sandalye üretildi

İş hayatında ve evlerimizde sürekli kullandığımız bir eşya daha akıllandı

Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden Nissan, bu kez de kendi kendine hareket ederek olması gerektiği yere park eden sandalye üretti. Yani bu genellikler ofislerde oluşan sandalye kirliliğinin bir insan eli değmeden ortadan kalkacağı anlamına geliyor.ELİNİZİ ÇIRPIYORSUNUZ O YERİNE GİDİYOR

Otomobillerde bulunan park bilgisayarına benzer bir teknolojiye sahip olan sandalyeleri, sadece elinizi çırparak masanın etrafında nizami bir şekilde dizilmesini sağlayabiliyorsunuz. Kendi etrafında 360 derece dönebilme yeteneğine sahip sandalyelerin çalışabilmesi için bulundukları odaya 4 adet kamera kurulması gerekiyor. Bu kameraları ve sensörleri kullanan sandalyeleri masa etrafındaki ilk yerlerine göndermek istediğinizde elinizi çırpmanız yeterli.

Nissan'dan kendini park edebilen akıllı sandalye


SANDALYELER ŞİMDİLİK TİCARİ ÜRÜN OLARAK SATILMAYACAK

Japon otomobil devinin mühendislik kapasitesini gözler önüne serebilmek için ürettiği sandalyeler seri üretime geçilmeyecek. Nissan, akıllı sandalye projesi ile araçlarındaki park bilgisayarlarının kabiliyetini farklı bir çalışma ile gözler önüne sermeyi amaçlıyor. Ama kim bilir; Nissan'ın üretmeyeceği akıllı sandalyeler bir başka şirket tarafından her an satışa sunulabilir.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendi yerini bilen akıllı sandalye üretildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN