Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Siz oteli yapın biz doldururuz'

Turizmde yaşanan sıkıntılı dönemin kısa süreli olduğunu belirten THY Genel Müdürü Kotil, turizmcileri yatırıma davet etti. Kotil, "Siz yatırımlarınızı ertelemeyin, biz doldururuz" dedi

Giriş Tarihi: 17.2.2016
'Siz oteli yapın biz doldururuz'
Rusya etkisi başta olmak üzere yakın coğrafyada yaşanan terör olayları ve bölgedeki siyasi kargaşanın etkisiyle 2016'da düşüş bekleyen turizm sektörüne Türk Hava Yolları'ndan (THY) doping etkisi yaratacak açıklamalar geldi. Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği'nin (TUROB) 22. Olağan Genel Kurul Toplantısı'na katılan THY Genel Müdürü Temel Kotil, turizm sektöründe yaşanan sıkıntılı dönemin kısa süreleri olduğunu belirterek otelcileri yatırıma çağırdı. THY'nin pazar çeşitleme faaliyetlerini artırdığını belirten Kotil, "Asya ve Afrika ülkelerinde büyük potansiyel var. Birlikte çalışıp tanıtım yapalım. El ele verirsek turist sayısını katlarız. Siz de korkmayın. Yatırımlarınızı ertelemeyin. Otel yapın, biz de turist getirip içini dolduralım" diye konuştu.

REFORMLAR İÇİN FIRSAT
Uzun dönemde turizm sektöründe pozitif gelişmelerin yaşanacağını belirten Kotil, Yeni Havalimanı'nın 2025'te dünyanın en büyük üçüncü havalimanı olacağını vurguladı. Kotil, "Buraya 260 milyon kişi gelecek. Otelcilerin buna hazır olması lazım. 2031'de Türkiye ziyaretçi sayısında Amerika'yı yakalayacak (75 milyon)" ifadelerini kullandı. TUROB Başkanı Timur Bayındır ise zor bir dönemden geçtiklerini ancak kriz algısı içinde bulunmadıklarını söyledi. Bu dönemi turizmde reformların hayata geçirilmesi için bir fırsat olarak gördüklerini aktaran Bayındır, "Bu reformlarla turizm İstanbul-Antalya-Muğla üçgeninden çıkarak tüm ülkeye yaygınlaştırılacak" dedi.

ANTALYA'YA AVRUPA'DAN TARİFELİ SEFER MÜJDESİ
Antalyalı turizmcilere de müjde veren Kotil, yeni sezonda Kuzey Avrupa ülkelerinden şehre tarifeli seferler başlatacaklarını söyledi. Kotil, "Trabzon ve Samsun'a Suudi Arabistan'dan, Antalya'ya da İsveç, Norveç, Finlandiya gibi ülkelerden tarifeli sefer başlatacağız" dedi.

45'İNCİ YILDA BİRLİĞİN İSMİ TÜRO B OLDU
Genel Kurul'da TUROB isminin 45'inci yılda Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) olarak değiştiği de açıklandı. Önümüzdeki dönemde yeni çalışmaları hayata geçireceklerini vurgulayan Başkan Bayındır, il temsilciliklerinin de sayısını artıracaklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Siz oteli yapın biz doldururuz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN