Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş dünyasından teröre lanet ve kınama

İş dünyası temsilcileri ,menfur Ankara saldırısını sert bir dille lanetledi. Verilen ortak mesaj ise birlik ve beraberlik oldu

Giriş Tarihi: 19.2.2016
İş dünyasından teröre lanet ve kınama
Önceki gün Ankara'da gerçekleşen ve askeri servis aracını hedef alan menfur saldırıya iş dünyası ve sivil toplum örgütlerinden kınama ve lanet mesajı yağdı. Günün birlik-beraberlik günü olduğunu söyleyen iş dünyasının önde gelen isimleri, teröre olan büyük tepkilerini şu şekilde dile getirdi.

Erdal Bahçıvan İstanbul Sanayi Odası Başkanı

Çirkinyüzünü gösterdi

Terörün insanlık tanımayan çirkin yüzü bir kez daha ortaya çıkmıştır. Ülkemizin, toplumumuzun bütünlük ve birliğini hedef alan bu saldırılara karşı Türkiye'nin bundan önce olduğu gibi yine dik duracağına yürekten inanıyoruz. Terör asla muvaffak olamayacaktır. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Nail Olpak MÜSİAD Başkanı

Mücadelemiz devam edecek


Ankara ve Diyarbakır'da düzenlenen alçakça saldırıları şiddetle kınıyoruz. Dili, dini, ırkı ve mazereti olmayan terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Millet olarak yaşanan tüm olaylarda dimdik ayakta kaldığımızı hep gösterdik. Bilinmelidir ki, yine ayaktayız ve teröre karşı etkin mücadelemiz devam edecek. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet ve yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Mustafa KOCA ASKON Başkanı

Terör lanetli bir yoldur


Ankara'da meydana gelen terör olayını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Terör, asla müstakil bir örgütün amaçlarını gerçekleştirmek için ortaya koyduğu eylem değildir. Terör, uluslararası bir kısım hesapların görülmesi anlamında istihbarat örgütlerinin kullandığı maniveladır. Ayrıca hainliğin, sinsiliğin, kalleşliğin metot olarak kullanıldığı lanetli bir yoldur.

Ömer Cihad Vardan/DEİK YKB

Birlik ve beraberlik çok değerli


Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde, yaşanan menfur saldırıyı kınıyoruz. Dün olduğu gibi bugün de, bu saldırılardan hiçbir sonuç elde edilemeyeceği aşikardır. Türkiye'nin, bu tür olaylara karşı ne denli kararlı olduğu unutulmamalıdır.

Salih Bezci Ankara Ticaret Odası

Hedefine ulaşamayacaklar


Saldırıları gerçekleştiren ve onları destekleyenler asla amacına ulaşamayacaklar. Ülke olarak sağduyumuzu korumalıyız. Saldırıyı gerçekleştiren hainler hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır.

Ergün Atalay Türk-İş Başkanı

Ülke birliğini hedef alıyorlar


Bu alçakça ve kalleşçe düzenlenen terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Ülkenin birliğini, demokratik yapıyı hedef alan bu menfur saldırının arkasındaki karanlık güçler, hedeflerine asla ulaşamayacaktır. Terör saldırıları milleti yıldırmayacaktır.

Tarkan Kadoğlu TÜRKONFED Başkanı

Güvene ihtiyacımız var


Saldırıyı tüm kalbimizle lanetliyoruz. Türkiye'nin içinden geçtiği bu zor zamanlarda barışa, huzura, güvene olan inancımız hiç azalmamalıdır. Türkiye olarak bu zor zamanları birlikte durarak ve birbirimize inanarak atlatacağız.

Kani Beko DİSK Başkanı

Acılar bir an önce son bulmalıdır


Saldırıyı bir kez daha lanetliyor, kana ve gözyaşına doyan bu topraklarda acıların artık son bulmasını diliyoruz.

YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği

Huzur ve istikrarı hedef alıyor

Terörün her şeklini insanlık suçu olarak değerlendiriyor ve şiddetle kınıyoruz. İçinde bulunduğumuz dönemde teröre karşı birlik, beraberlik ve sağduyu içinde ortak hareket etmek her zamankinden daha da büyük önem taşıyor. Ülkemizdeki huzur ve istikrar ortamını hedef alan bu tür terör saldırılarının bir daha yaşanmamasını diliyoruz.

Yağız Eyüboğlu TİSK Başkanı

Bağlarımız kuvvetli


Saldırılar birlik, bütünlük ve beraberliğimizi hedef alıyor. Toplumda endişe ve güvensizlik yaratılmak isteniyor. Milletimiz bu gibi saldırılarla sarsılmayacak kadar kuvvetli bağlara sahiptir.

İş dünyasından teröre lanet ve kınama

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyasından teröre lanet ve kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN