Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerli otomobil ne zaman çıkacak?

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 2018 yılında İstanbul Autoshow Fuarı'nda araçları tanıtmayı planladıklarını söyledi. Yerli otomobil ne zaman çıkacak

Giriş Tarihi: 19.2.2016 10:14 Güncelleme Tarihi: 19.2.2016 10:14
Yerli otomobil ne zaman çıkacak?
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye Bilimler Akademisi'nin (TÜBA) 48. Genel Kurulu öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Işık, Türkiye'nin 3. çeyrekte yüzde 4'lük büyümesinin 4. çeyrek ve 2016 yılı için ümit verici olduğunu belirterek, "Türkiye'nin 2015 yılında yüzde 3,5 üzerinde bir büyüme sağlayabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz" ifadelerini kullandı.

DÖRT ÇEKER 22 ARALIK'TA Yerli otomobil ne zaman çıkacak

Bakan Işık, yerli otomobille ilgili de 3 prototipin kamuoyuyla paylaşıldığını 4'üncünün de 22 Aralık'ta hazır olacağını söyledi. Işık, 2018 yılında İstanbul Autoshow Fuarı'nda araçları tanıtmayı planladıklarını belirterek, "En son seri üretimini yapacağımız aracın ilk tanıtımını yapmayı hedefliyoruz. Amacımız, 2019 sonuna kadar da seri üretimden çıkmasını sağlamak" diye konuştu.

Hesabı tamamlayıp masaya oturacağız

Işık, 22 Aralık'ta tanıtımı yapılacak olan prototipin 'cip' diye bilinen crossover modeli olacağını ifade ederek, "2016 sonu itibarıyla her türlü arazi iklim ve mevsim şartlarında testlerini denemelerini yapacağımız bir filo üretmeyi planlıyoruz" diye konuştu. Işık, "Hesapların çıkmasından sonra 'babayiğitle' ilgili çalışmamızı başlatacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerli otomobil ne zaman çıkacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN