Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul'da 'melekler' için 4 anlaşma imzalandı

Giriş Tarihi: 23.2.2016
İstanbul'da 'melekler' için 4 anlaşma imzalandı

50 milyar dolarlık melek yatırım dünyası İstanbul'da buluştu. Sistemi destekleyen 4 anlaşmaya imza atıldı

İstanbul, 46 ülkeden 400'ün üzerinde melek yatırımcıyı ağırlıyor. İki gün sürecek Dünya Melek Yatırım Forumu başladı. Yıllık ticaret hacminin 50 milyar dolara ulaştığı melek yatırım sisteminin önde gelen şirketleri ile yeni girişimciler Grand Tarabya Otel'de karşılıklı görüşme fırsatı buldu. Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı Baybars Altuntaş'ın konuşmasıyla başlayan forum Forbes & Para Konferansları'nın katkılarının yanı sıra Borsa İstanbul, Türk Ekonomi Bankası-TEB, İTÜ Teknokent ve Çalık Holding'in sponsorluklarında gerçekleşti.

İŞBİRLİĞİ GÜÇLENİYOR
Forumun ilk gününde melek yatırım sisteminin uluslararası alanda daha da gelişmesi için önemli işbirliği anlaşmalarına imza atıldı. Bunlardan biri de Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği, Avrupa Melek Yatırım Ticaret Örgütü ve Borsa İstanbul Özel Pazar arasında gerçekleşti. Anlaşmayla global melek yatırımcılar Özel Pazar'a kote olabilecek. Ayrıca Türk akredite melek yatırımcılarla yapacakları yatırımlarda da devlet katkısının önü açılacak. Forumda üç uluslararası anlaşmaya daha imza atıldı.

UZUN VADELİ BAKIN

Forumda 12 ülkeden gelen yeni girişimler, 4 yatırımcı grubun yöneticileriyle bir araya gelerek finansman arayışını sürdürdü. Foruma telekonferansla katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yatırımcılara, Türkiye'ye yönelik uzun vadeli hedeflere odaklanmaları ve iş fırsatlarını değerlendirmeleri çağrısında bulundu. Şimşek, "Yeni düzenlemelerle sistemi destekleyeceğiz" dedi.

2016'DA 6 KENTE GİRİŞİMEVİ
TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Başkanı Mehmet Büyükekşi, girişimcilere destek vermek üzere Türk Ekonomi Bankası'yla Girişimevleri projesini başlattıklarını vurguladı. Büyükekşi "Bu yıl Trabzon, Konya, Mersin, Bursa, Edirne ve Ankara'da evler açacağız. 'Brand Angels' modeliyle bir ilke imza atacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'da 'melekler' için 4 anlaşma imzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN