ne durumda? Kapalıçarşı kurları arasında euro ve dolar kuru yatırımcılar tarafından takip ediliyor. İşte serbest piyasa döviz kuru ve detayları

Giriş Tarihi: 24.2.2016 11:58
Günlük döviz kurları
Günden güne ve siyasi olaylara göre değişen bugün yükselişe geçti. Kapalıçarşı kurları arasındaki dolar ve euro da ki artış zaman zaman vatandaşların yüzünü güldürürken bazende yatırım yaptıklarına pişman olmalarına neden oluyor.

Her gündem olayından etkilenen ve değişen serbest piyasa döviz kuru geçtiğimiz günlerde düşüşteyken bugün ise yükselişe geçti. Gün içinde sürekli değişiklik gösteren ve değerlerindeki değişmelerin en fazla merak edilenleri dolar kuru ve euro kurudur. Alış ve satış fiyatı olarak iki farklı değer üzerinden işlem gören dolar kuru bugün kaç lira oldu detayları 24 Şubat Ajanshaber.com'da.

24 ŞUBAT BUGÜN

Ekonomi için büyük önem teşkil eden kurlar merkez bankası döviz kurları ve günlük döviz kurları olarak bir çok farklı ölçü de değerlendiriliyor. Piyasalardaki yükseliş bazı kurları etkilerken bazılarını etkilemedi. Haftaya yükseliş ile başlayan döviz kurları tüm hafta bu şekilde mi devam edecek döviz kurları son durum ne sorularına neden oldu. Dolar kuru bugün alış fiyatı 2.9431 olurken satış fiyatı 2.9437 oldu. Euro kuru ise alış fiyatı 3.241 olurken, satış fiyatı ise 3.243 oldu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın döviz kurları gelecek dönemde de oldukça büyük bir rol oynayacak. Ekonomi için büyük önem arz eden kurların Kapalıçarşı borsa verileri, piyasadaki değerleri ve serbest piyasa verileri olarak bir çok farklı ölçü de değerlendirilir. Gerek yatırımcıların, gerek ticaret yapanların yakından takip ettikleri piyasa değerlerinin başında gelen döviz kurları gün içinde sürekli değişiklik gösterir.

Bu değişimden en çok etkilenen ve en çok merak edileni euro ve dolar kurudur. Farklı ülkelerin parasının, başka bir ülkenin p?r? birimlerine dönüştürülmesi işl?ml?rin? de döviz kurları ve döviz işlemi deniliyor. Gün içerisinde anlık dalgalanmalar gösteren kur değerleri merkez bankası ve serbest piyasada olan değişiklikleri aşağıdaki şablondan bakarak öğrenebilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Günlük döviz kurları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN