Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evler havayla ısınıp soğuyacak

Giriş Tarihi: 26.2.2016
Evler havayla ısınıp soğuyacak

Trabzon'da 10 bin konut üreten AKS Grup, iki projeyle İstanbul'a girdi. 5 yıl içinde İstanbul'da 5 bin konut yapmayı planlayan şirket, Beylikdüzü'ndeki ilk projesi Focus İstanbul'daki konutları havayla ısıtıp soğutacak

Trabzon'un en büyük inşaat şirketlerinden AKS Grup, rotasını İstanbul'a kırdı. 8 yılda toplam 19 proje hayata geçiren şirket, radarına Beylikdüzü'nü aldı. 130 milyon TL'lik yatırımla hayata geçirilen Focus İstanbul, doğalgaz yerine Fan Coil sistemiyle ısıtılıp soğutulacak. TSGİAD (Trabzon Sanayici ve Girişimci İş Adamları Derneği) Kurucu Başkanı ve Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Emre Aksoy, Trabzon'da 10 bin konut hayata geçireceklerini belirterek, "Artık hedefimizi büyüttük. İstanbul'da 5 yılda 10 bin konut yaparak, en büyük 5 firma içine gireceğiz. Büyükçekmece'de de bir ay önce yeni projemizin inşaatına başladık. Bundan sonraki durağımız ise Ispartakule olacak" diye konuştu.

1 AYDA YÜZDE 60'INI SATARIZ
Emre Aksoy 5 blokta 8 katlı olarak inşa edilen projede 272 daire yer aldığını söyledi. Büyüklükleri 70 ila 150 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerin yer aldığı projede büyük dairelere ağırlık verdiklerini aktaran Aksoy, "15 bin metrekare alana kurulan projede sosyal tesislerin yanı sıra, kapalı otopark alanı da yer alıyor. 24 ayda tamamlamayı planladığımız projede daire fiyatları 250 bin TL ile 825 bin TL arasında değişiyor" dedi. Trabzon'da yaptıkları projede son iki yılda özellikle Ortadoğu ülkelerine çok fazla satış yaptıklarını anlatan Aksoy, "Bu projemizde de Ortadoğu'dan yüzde 30 talep aldık. Nisan ayına kadar projenin yüzde 60'nı satmayı planlıyoruz" diye konuştu.

EVLER YÜZDE 25 TASARRUF SAĞLAYACAK
Emre Aksoy, projede ısıtma ve soğutma işlemi için Fan Coil sistemini kullandıklarını belirterek, "Türkiye'de ilk kez doğalgaz ya da benzeri bir enerji kullanılmadan enerjisinin yüzde 75'ni havadan sadece yüzde 25'ni elektrikten alan sistem kullandık. Isıtma ve soğutma imkanı sağlayan Focus, Fan Coil sistemine sahip. Klimaya göre 4-5 kat daha tasarruf sağlayan sistem, hem daha sessiz, hem daha ekonomik enerji tüketimine sahip. Sistem, yüzde 67-75 arasında "bedava ısınma" ile bir ısı pompası, fosil yakıtları ile çalışan klasik bir ısıtma sistemine göre daha verimli çalışıyor ve yüzde 25 enerji tasarrufu sağlıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evler havayla ısınıp soğuyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN