Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tekstilci telefondan ihracat yapacak

Giriş Tarihi: 29.2.2016
Tekstilci telefondan ihracat yapacak
Rusya ile ticaretin sıkıntıya girmesi sonrası kendine çıkış yolu arayan tekstil ve konfeksiyon ihracatçısı 'Discover potential'dan sonra 'discover the label' sloganıyla Avrupa'nın dikkatini çekmeye hazırlanıyor. Dünyada 40 ülkede düzenlenen fuarlara info-launch açma çalışmalarının sürdüğünü dile getiren İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Hikmet Tanrıverdi, teknolojiyi de çıkış yolu olarak kullanacaklarını söyledi.

TÜM BİLGİLERİ GÜNCELLEDİK
Tanrıverdi şu bilgileri verdi: "Cep telefonlarında çalışacak aplikasyonlarla müşteriye istediği ürünü hangi firmanın ürettiğine dair bilgileri paylaşacağız. Bilgilerimizin yüzde 80'ini güncelledik. Bütün bilgileri yurtdışındaki alıcılarla paylaşacağız. Biri Türkiye'den pijama almak istiyorsa cep telefonuna indirdiği aplikasyonla arama alanına pijama yazdığında üreticisi kimse o firmaların bilgilerine ulaşabilecek. Bu sektörün yeni bir çıkış yolu" diye konuştu.

İLK PAZAR AVRUPA
Sektörün Avrupa ve Afrika'ya yöneldiğini dile getiren Tanrıverdi, "Önceliğimiz Avrupa. İngiltere, Fransa, Almanya gibi ülkelerde pazarımızı büyüteceğiz" diye konuştu. Tarıverdi, 'Discover the label' etiketiyle Türkiye markasını parlatacaklarını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekstilci telefondan ihracat yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN