'lılara 'da muayene imkanı

Bir Türk doktorun 'da kurduğu hastanede 'lı Türk hastalar da muayene olabilecek. Gence kentindeki 70 yataklı hastanede Azerbaycan'daki ilk ilik nakli de Türk doktorlar tarafından yapılacak.

Giriş Tarihi: 5.3.2016 11:42 Güncelleme Tarihi: 5.3.2016 11:43
SGK'lılara Azerbaycan'da muayene imkanı

ile muayene olmak artık sadece Türkiye'de değil, 'da da mümkün olacak. Prof. Dr. Süleyman Dinçer'in girişimleriyle Azerbaycan'ın Gence şehrinde, Gence International Hospital kuruldu. Hastane alanında uzman 70 Türk doktor ve 30 hemşire var. Hastane Azarbaycan'a sağlık alanında yapılan dünya ölçeğinde yatırımlardan biri.

Prof. Dr. Süleyman Dinçer, Azerbaycan'da ilk defa ilik naklini de Türk hekimlerin yapacağını belirtti. Kanser sindeki son tedavi yöntemleri de uygulamalar arasında.

Dinçer, şöyle konuştu: Türkiye'den gelmiş hekimlerin oluşturduğu bir hastanemiz var. Bu hastane, SGK anlaşması yapmak için gerekli olan çalışmaları yapıyor. Geçen ay SGK başkanımızla görüştük, her türlü yardımı yapacağaını söyledi. Bununla ilgili önümüzdeki günlerde gelişmeler olkacak ve burada yaşayan emekli, sigortalı 10 binin üzerinde insanın Türkiye'ye gitmelerine gerek kalmayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK'lılara Azerbaycan'da muayene imkanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN