Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den lara yeni uygulama

(İÜ) ve Türk Hava Yolları () arasında imzalanan protokolle THY'nin yeni adaylarına uygulanan uluslararası psikolojik test, İstanbul Üniversitesi'nde hazırlanacak.

Giriş Tarihi: 7.3.2016 17:32 Güncelleme Tarihi: 7.3.2016 17:36
THY'den pilotlara yeni uygulama

Üniversitenin rektörlük binasında gerçekleşen törende, iş birliği protokolünü İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak ile THY Genel Müdürü Temel Kotil imzaladı.

Burada konuşma yapan Prof. Dr. Ak, Türkiye'nin her geçen gün yükselen hedefleri doğrultusunda marka şirketlere ve kurumlara ihtiyacı olduğunu söyledi. Türkiye'nin marka üniversitelerinden birinin olduğunu anlatan Ak, "Bu iş birliği kendi içinde katma değer üreten bir iş birliği olacak. Ülkemizi 2023 ve sonrası hedeflerine daha güvenle taşıyacak ve uygulamalara beraberinde getirecek olan bir protokoldür" diye konuştu.

Ak, protokolle bir enstitü kurulmasının da amaçlandığını kaydederek, "Üniversitemizin tecrübesini uygulamayla daha da bütünleştirerek ülke hizmetine uluslararası arenada yarışabilir bir hizmet katmak istiyoruz. Dünyada emsalleriyle yarışan ları şu an görüyor gibiyiz" ifadelerini kullandı.

Genel Müdürü Temel Kotil de üniversitenin bir öğretim üyesi olmaktan büyük bir onur duyduğunu söyledi.

Şu an 800'ü yabancı olmak üzere 5 bine yakın pilotlarının olduğuna dikkati çeken Kotil, "THY'nin şu an 302 uçağı var, son siparişlerimizle 500 uçağa ulaşacağız. Bu rakamla bile en az 4 bin pilot yetiştirmemiz gerekiyor" dedi.

Pilot adaylarını Türkiye, Almanya, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri'nde yetiştirdiklerini hatırlatan Kotil, pilot adaylarının başarılı olabilmesi için çok sıkı bir uluslararası testten geçmesi gerektiğini dile getirdi.

Kotil, "Allah'ın izniyle, bu testleri artık, sizler, kendiniz geliştireceksiniz.Testleri de Türk psikologlar yapacak. İnşallah, Türkiyemiz de modern, bu işi yapabilecek yeteneklere, bu anlaşmayla kavuşmuş olacak" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY'den pilotlara yeni uygulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN