Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükyalı silueti bozmadı

4.2 milyar liralık Büyükyalı projesinde sona yaklaşıldı. Projenin silueti bozmayacağını söyleyen Özak'ın patronu Ahmet Akbalık, "Kot farkı yüzünden yüksekliği 70'den 55 metreye düşürdük" dedi

Giriş Tarihi: 9.3.2016
Büyükyalı silueti bozmadı
Cumhuriyet tarihinin en yüksek hasılat paylaşımlı gayrimenkul ihalesi olan Büyükyalı İstanbul projesinde detaylar netleşti. Emlak Konut GYO arazisi üzerinde Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat ortaklığıyla Kazlıçeşme sahil yolunda hayata geçirilecek yatırımın 15 gün önce ruhsatı alındı. Projenin hafriyat çalışmalarına başladıklarını belirten Özak-Ziylan-Yenigün İş Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, toplamda 111 dönümlük arazide yükselecek Büyükyalı'nın ilk etabında, 452 üniteyi satışa sunacaklarını söyledi.

YÜKSEKLİK 55 METRE
Bina yüksekliklerinin Tarihi Yarımada'nın siluetini bozmayacak şekilde, ilgili kararlara uygun olarak planlandığını anlatan Akbalık, "Proje, şu andaki silüetin öngördüğü koşulların tamamını içinde barındırıyor. İlgili kararlar ne ise ona göre geliştirdik. Hatta yükseklik 70 metre olarak belirlenmişti. Arsanın kot farkından dolayı şimdi 55 metre oldu. Katlar ise 5 ile 17 arasında değişiyor" diye konuştu. Projede yer alan 4 ana kapının Büyükyalı'daki meydan ve ortak alanlara güvenli bir şekilde giriş çıkışı sağladığını kaydeden Akbalık, bu nedenle projeyi '4 mahalle, 1 semt' olarak tanımladıklarını ve semt kültürünün hakim olacağını söyledi. Akbalık, "Sadece içinde yaşayanlara değil, bulunduğu bölgeye de önemli değerler katacak, çevresiyle bütünleşik bir yerleşim alanı kuruyoruz. Meydanları, kültür merkezi, açık ve kapalı spor alanları, çocuk parkları, kafe ve restoranları, manavı, pastanesi, okulu ve camisi gibi birçok unsuruyla gerçek mahalle kültürünü yaşatacak bir projeyi İstanbul'a kazandırmaktan mutluyuz" ifadelerini kullandı.

2019'DA TESLİM
Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci ise projenin ana ulaşım akslarının merkezinde olduğunu belirterek, bunun büyük avantaj getirdiğini ifade etti. Keresteci, "Projenin inşat çalışmaları başladı. 2019'da yaşamın başlamasını öngörüyoruz" şeklinde konuştu.

4.2 MİLYAR LİRALIK PROJE

600 konutluk askeri lojmanın bulunduğu, bölgenin en değerli lokasyonlarından birinde yer alan araziyi Emlak Konut GYO, toplam 400 milyon 5 bin lira bedelle satın almıştı. Arsa, Zeytinburnu'nun kalbi olarak ifade edilen bölgede, Olivium Alışveriş Merkezi ile Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün arasında yer alıyor. 15 Ocak 2015'te ihalesi yapılan Zeytinburnu Kazlıçeşme arazisini, 4 milyar 240 milyon lira toplam satış geliri ve bu gelir üzerinden Emlak Konut'a yüzde 37 yani 1 milyar 568 milyon 800 bin lira teklif eden konsorsiyum kazanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükyalı silueti bozmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN