Sabancı finansçıyı CEF ile yetiştirecek

Giriş Tarihi: 9.3.2016
Sabancı finansçıyı CEF ile yetiştirecek
Finansta mükemmellik amacıyla yola çıkan Sabancı Üniversitesi, Akbank'ın sponsorluğunda 'Center of Excellence in Finance'ı (CEF) kurdu. Akademisyenler, endüstri yöneticileri, devlet kurumları ve yatırımcıları bir araya getirmeyi hedefleyen CEF, temel bilgileri gerçek hayatta kullanılabilir uygulamalara dönüştürmeyi planlıyor. CEF ile yetişmiş finans gücünü mükemmelleştirmeyi hedeflediklerini belirten Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, "CEF, bankacılık sektörü başta olmak üzere finans endüstrisinin ihtiyaç duyduğu araştırma raporları, makaleler ve analizlerin üretilmesinde önemli bir akademik merkez haline gelecek" dedi. ünlü

İSİMLER AĞIRLANACAK
Merkezin bu yıl bir konferans ve sertifika programını hayata geçireceğini belirten Dinçer, "CEF 5 yılda Türkiye'deki finans profesyonellerinin yetişmelerinde önemli rol oynayan uluslararası bir platform olacak" diye konuştu. Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Berker de CEF'in uluslararası standartlarda eğitim vereceğini söyledi. Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı ve CEF Kurucu Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş ise "3 Haziran'da uluslararası bir konferans düzenleyeceğiz. Ekim ayında da sertifika programlarımız başlayacak. Bu süreçte finans alanında dünyaca ünlü isimleri ağırlayacağız. CEF, ülkenin ve bölgenin uluslararası tanınırlığına katkıda bulunacak" ifadelerini kullandı.

DANIŞMA KURULU KÜRESEL ÖLÇEKTE
CEF'in danışma kurulu, küresel ölçekte tanınırlığa sahip üyelerden oluşuyor. Suzan Sabancı Dinçer'in yer aldığı kurulda, Massachusetts Institute of Technology Ekonomi Profesörü Daron Acemoğlu, Deutsche Bank eski CEO'su J-osef Ackermann, Birleşik Krallık eski Ticaret ve Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Lord Stephen Green, Harvard Business S-chool Yönetim Bilimleri Profesörü Dante Roscini, ABD eski Hazine Bakanı Robert Rubin gibi isimler bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabancı finansçıyı CEF ile yetiştirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN