Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Afrika’ya giden ler için e geldiler

, işbirliğiyle çalışır durumdaki lerini ihtiyaç duyulan ülkelere göndermeye devam ediyor. Ayrıca İETT, gibi çeşitli ülkelerden gelen ekiplere otobüslerin kullanımı ile ilgili ler de veriyor.

Giriş Tarihi: 10.3.2016 10:05 Güncelleme Tarihi: 10.3.2016 10:45
Afrika’ya giden otobüsler için eğitime geldiler

lerin kullanımı ve bakım onarımı ile ilgili almak için ilk ekip 'dan İstanbul'a geldi. 2 hafta boyunca tarafından eğitime tabi tutulan ekip ülkelerindeki personele aynı eğitimi vermek üzere görevlendirildiler.

Liberya'dan gelen 10 kişilik teknik heyete mühendis ve teknik personel tarafından uygulamalı ve teorik eğitimler verildi. Otobüslerin tamir ve bakımı, filo yönetimi, elektrik -mekanik sistem ve arıza tespiti gibi konularda bilgilendirmeler yapıldı.

OTOBÜS HİBELERİ DEVAM EDECEK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın, Çad Başbakanı Kalzeube Payimi Deubet ile görüşmesi ile Çad'a ve Liberya'ya 20'şer otobüs göndermişti. Geçtiğimiz günlerde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hibe edilen otobüslere yenilerini ekleyerek Gana'ya 30 otobüs gönderileceğini açıkladı.

Otobüs hibeleri İETT ve işbirliğinde ihtiyaç sahibi ülkelere önümüzdeki günlerde de gönderilmeye devam edecek. Otobüs hibe edilecek bölgeler arasında Fildişi Sahilleri, Nijerya, Novipazar gibi yerler bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afrika’ya giden otobüsler için eğitime geldiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN