2 bin 500 kişiyi işten çıkaracak

Teknoloji i 'in, Proses Endüstrileri ve Sürücüler Bölümü'nde çoğunluğu ya'da olmak üzere 2 bin 500 kişiyi yı planladığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 10.3.2016 12:58 Güncelleme Tarihi: 10.3.2016 12:59
Siemens 2 bin 500 kişiyi işten çıkaracak

'ten yapılan açıklamada, in piyasalarda ve bireysel işlerdeki yapısal ve teknolojik değişikliklere sorumlu ve güçlü bir şekilde yanıt vermeye devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda petrol ve gaz, metaller ve madencilik sektörlerindeki yoğun rekabet nedeniyle bazı düzenlemelere ihtiyaç duyulduğuna dikkati çeken açıklamada, "Petrol ve gazda, metal ve madencilik sektörlerindeki artan rekabet yoğunluğu, Siemens'in Proses Endüstrileri ve Sürücüler Bölümü'ndeki kapasitelerin yeniden düzenlenmesine neden oldu. 2 bini ya'da olmak üzere 2 bin 500 çalışan söz konusu düzenlemeden etkilenecek" bilgileri paylaşıldı.

Açıklamada, şirketin belli faaliyetleri pekiştirmek ve rekabeti artırmak için Avrupa'daki imalat yerlerinin boyutunu en uygun hale getirmeyi planladığı, söz konusu alanlarda planlarına karşın gelecek aylarda farklı alanlarda yaklaşık 25 bin kişinin istihdam edilebileceği kaydedildi.

"REKABET GÜCÜNÜ GARANTİ ALTINA ALMAK İÇİN BU KOŞULLARA UYUM SAĞLAMAMIZ LAZIM"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Siemens Proses Endüstrileri ve Sürücüler Bölümü Üst Yöneticisi (CEO) Jürgen Brandes, "Ham madde piyasalarında azalan talep, özellikle de Asya'da rekabetin önemli oranda yoğunlaşmasına neden oldu. Rekabet gücünü garantiye almak için bu koşullara uyum sağlamamız lazım" ifadelerini kullandı.

Brandes, şirketin bu nedenle dünya çapında üretim ağını optimize etmesi ve aynı ya da benzer ürünler üreten tesislerin sayısını azaltması gerektiğini de vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siemens 2 bin 500 kişiyi işten çıkaracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN