TOKİ'den Cannes sahillerine çıkarma

Giriş Tarihi: 15.3.2016
TOKİ'den Cannes sahillerine çıkarma
Türkiye'de planlı kentleşmenin öncülerinden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Uluslararası Gayrimenkul Fuarı MIPIM'e çıkarma yapmaya hazırlanıyor. TOKİ, 15-18 Mart arasında gerçekleşecek MIPIM'de yeni ve eski projelerini tanıtacak. TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaptığı açıklamada MIPIM'in, Türkiye'nin yatırım olanaklarını dünyaya tanıtmakta bir fırsat olduğuna ve global emlak pazarının önde gelen organizasyonları arasında yer aldığına vurgu yaparak şöyle konuştu: "MIPIM, tek bir yerde ve tek bir zamanda bütün gayrimenkul profesyonellerine yönelik karar vericileri bir araya getirerek, yeni iş bağlantılarının kurulmasına ve küresel bir network oluşturulmasına fırsat sağlıyor." Son 10 yılda siyasi istikrar ile küresel kriz dalgasının Türkiye'yi teğet geçtiğine dikkat çeken Turan, "Konut ve inşaat sektörü de piyasa kırılganlıklarından büyük ölçüde korunarak ilerleme sürecinde. Global ölçekteki dalgalanmalara karşın yapısal bir denge içinde olan sektörümüz, bu duruşunu, dev altyapı yatırımlarıyla; aralarında konut sektörünün de bulunduğu yan alanları besleyen ilerlemeci politikalarla sağlıyor" şeklinde konuştu.

TÜRKİYE CAZİBE MERKEZİ

Turan, "Bölgesel jeopolitik sorunlar dikkate alındığında, özellikle bir marka şehir olan İstanbul ve yakın bölgelerinde yürütülen Körfez Geçişi, taşıma ve metro projeleri, 3'üncü Köprü, yeni havalimanı, tüp geçit ve kentin finansal bir merkez olması için yürütülen çalışmalar ile Türkiye bir "cazibe merkezi" olarak güçlü pozisyonunu koruyor" dedi.

ONUR ÜLKESİ TÜRKİYE
2013'teki MIPIM'de "onur ülkesi" seçilen Türkiye'nin, 2014'te Brezilya ve Rusya ile birlikte yeniden bu unvana layık görüldüğünü vurgulayan Turan, "Tecrübe ve bilgi paylaşımı, yeni teknolojiler ile farklı yatırım imkânlarını geniş bir yelpazede ve tek bir çatı altında bir araya getiren MIPIM, dünya şehirlerini güzelleştirme çabamıza katkı sağlayacak" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOKİ'den Cannes sahillerine çıkarma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN