Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DASK poliçesi yenilenmedikçe risk artıyor

Giriş Tarihi: 17.3.2016
DASK poliçesi yenilenmedikçe risk artıyor

Türkiye topraklarının %96'sının deprem riski altında olduğunu hatırlatan Generali Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric, DASK poliçesi yaptırmanın önemine değindi.

Ülke topraklarının %96'sının deprem bölgesi içinde yer alması, Türkiye'de konut sahiplerinin olası bir doğa felaketine karşı hazırlıklı davranmasını zorunlu hale getiriyor. Bu zorunluluk, konutları, depreme ve depremin doğrudan neden olduğu yangın, infilak, yer kayması gibi afetlere karşı güvence altına alan DASK'ın yakın tarihte hayatımıza girmesine neden oldu. Depreme karşı hazırlıklı olmanın önemine dikkat çeken Generali Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric, afet modellemelerinin, 99 depremi sonrasında 30 yıl içinde gerçekleşme olasılığı %65 olan 7'den büyük bir depremin ya da 50 yıl içinde meydana gelme olasılığı %50 olan 7.5'ten büyük bir depremin hemen sonrasında büyük boyutlarda hasarla karşılaşılabileceğine dikkat çekti.

GENERALI'DEN KOLAY ERİŞİM
Petar Dobric, "Konut sahipleri yeni evlerine taşındıklarında elektrik ve su aboneliği için alınan Zorunlu Deprem Sigortası poliçelerini, süresi dolduğunda yenilemeyi ihmal ediyor. Konut sahipleri Generali Sigorta güvencesinde Zorunlu Deprem Sigortası ürünü için 7/24 tüm satış kanalları üzerinden poliçe satın alabilir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DASK poliçesi yenilenmedikçe risk artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN