Terör mağdurlarına faizsiz kredi

Giriş Tarihi: 17.3.2016
Terör mağdurlarına faizsiz kredi

Terör mağduru ya da afetzede esnafa, daha önce KOSGEB desteklerinden yararlanmış olsa dahi 30 bin liraya kadar sıfır faizli kredi kullandırılabilecek. Söz konusu krediyle esnaf rahat bir nefes alacak.

Terör mağdurları 30 bin liraya kadar sıfır faizli kredi kullanabilecek. Terör mağduru ya da afetzede esnaf, daha önce KOSGEB desteklerinden yararlanmış olsa dahi makine, ekipman ve demirbaş alımları ile işyeri modernizasyonunun karşılanması amacıyla bu krediden yararlanabilecek.

ZARAR BELGELENECEK
Halk Bankası'nca esnaf ve sanatkârlara kredi kullandırılmasına yönelik karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. "Daha önce Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteğinden yararlanmamış olma" şartı kaldırıldı. Kredi kullanacak olanların 1 Ocak 2012'den itibaren desteklerden yararlanmadıklarına dair KOSGEB'den yazı getirmeleri zorunlu olacak. Ancak KOSGEB desteği kullandıktan sonra deprem, heyelan, sel afetlerine veya terör olaylarına maruz kalmaları nedeniyle işletmeleri zarar görenlerden, bu durumu ilgili kamu idaresinden alacakları resmi yazı ile belgeleyenler ve bankaca talep edilebilecek diğer bilgi ve belgeleri ibraz edenler için kullanılacak kredilerde KOSGEB desteğinden yararlanmama şartı aranmayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör mağdurlarına faizsiz kredi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN