Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saat sektöründe teknoloji fırtınası

İsviçreli saat firmaları, Apple ve Google'ın yarattığı akıllı saat sektörüne kayıtsız kalamadı. Şimdi moda ile teknoloji birleşiyor

Giriş Tarihi: 20.3.2016
Saat sektöründe teknoloji fırtınası

Teknoloji devlerinin saat başta olmak üzere aksesuvar sektörüne de girmesi, yıllardır sadece moda ve tasarım düşünen ve tüm yatırımını buna göre yapmış olan saat firmalarının başını döndürdü. Önce akıllı saat pazarını anlamaya ve satışın nereye kadar gideceğini gözlemlemeye çalışan firmalar, oluşan ciro karşısında yeni pazara kayıtsız kalamadı. Modayı da bir şekilde teknolojiyle uyumlu hale getirmek için kolları sıvayan dev İsviçre firmaları, yazılım donanım şirketleriyle kol kola girmeye başladı. Guess, GC, Fossil, Tag Hauer gibi saat devlerinin Türkiye distribütörlüğünü yapan Saat&Saat'in davetlisi olarak gittiğimiz Baselworld fuarında, sektörün duayen yöneticileriyle trendleri konuşma fırsatı bulduk.

20 MİLYAR DOLARA ÇIKACAK
Modadan kopmadan teknolojiye de uyum sağlayacaklarını belirten yöneticilere göre, geçen yılı 10 milyar dolarla kapatan akıllı saat sektörü bu yıl iki kat büyüyecek. Saat&Saat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya, markaların teknolojiye yatırım yapmaları gerektiğinin farkına vardıklarını söyledi. Moda sektöründe ilk olarak Guess'in akıllı saatini piyasaya çıkardığını belirten Kaya, "Moda ve teknoloji birleşiyor. Sektörde rekabet zorlaşacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saat sektöründe teknoloji fırtınası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN