Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trakya’yı moda merkezi yapacak

Dünya tekstil devlerinin taleplerine yetişebilmek için Edirne’de yeni bir fabrika daha kuran Şahinler Holding, bölgenin en büyük yatırımcısı oldu. Grup 5 yılda çalışan sayısını 7 bine çıkaracak

Giriş Tarihi: 22.3.2016
Trakya’yı moda merkezi yapacak

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) tarafından Edirne'de düzenlenen 'Ekonomi Zirvesi' yeni atılımları da gözler önüne serdi. Edirne Belediyesi, Edirne Ticaret Borsası, Edirne Sanayi Ticaret Odası ile Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen zirveye yeni yatırımlar damga vurdu. Düzenlenen etkinlikler kapsamında fabrikasını basına tanıtan Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Modavizyon Grubu ile Trakya'yı dünyanın en kaliteli tekstil havzası haline getirdiklerini söyledi. Bu bölgelere yatırımlarının artarak devam edeceğini kaydeden Şahin "Her yıl 1000 kişiye istihdam sağlayacağız. Gelecek beş yıl içinde çalışan sayımızı 4 binden 7 bine, ihracatımızı da 100 milyon dolardan 200 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Ciromuz 1 milyar dolar" dedi.

DAMIZLIK HAYVAN BORSASI
Zirve kapsamında düzenlenen panelde konuşan Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk ise yurtdışından canlı hayvan alımının azaltılması ve yerli üreticinin desteklenmesi amacıyla Damızlık Hayvan Satış Borsası kuracaklarını söyledi. Öztürk, projenin bitmek üzere olduğunu belirterek "Türkiye'ye örnek olacak bu sistem sayesinde döviz masrafları kısılacak. Yerli üretim kapasiteleri hızla artacak" dedi.

HAVALİMANI BEKLİYORUZ
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt da Edirne'ye uzanan hızlı demiryolu projesinin kendilerini heyecanlandırdığını belirtti. Zıpkınkurt "Bu turizme büyük katkı sağlayacak. Ancak Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'a hizmet verecek bir havalimanına da ihtiyaç var. Sanayi için lojistik altyapımız da yeterli değil" görüşünü dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trakya’yı moda merkezi yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN