Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyann gözü Antalya'da olacak

Antalya Büyüksehir Belediyesi kentin marka degerine katkı saglayacak vizyon projelerini 'Invest Antalya' sloganı ile dünyanın en büyük gayrımenkul fuarı MIPIM'de dünya vitrinine çıkarıyor

Giriş Tarihi: 23.3.2016
Dünyann gözü Antalya'da olacak

Antalya yapılan yatırımlar ve tanıtımlar sonrası tüm arastırmalarda emlak fiyatlarının en çok artıs yasanan kent oldu. Antalya, turizm alanında milyonlarca turisti agırlayan dünyanın sayılı kentleri arasında yer alırken, Büyüksehir Belediyesi, aynı ilgiyi gayrimenkul yatırımları alanında da kente kazandırmayı hedefliyor. Antalya, harita üzerinde sadece tatil için ziyaret edilen bir sehir degil, sehrin dogal yapısı ve tarihi dokusuyla örtüsen dünya yatırımcılarının ilgiyle takip ettigi bir cazibe merkezi olacak.

MIPIM'DE ANTALYA TANITIMI

Antalya Büyüksehir Belediyesi, vizyon projelerini 'Invest Antalya' sloganıyla dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM'de dünya vitrinine çıkarıyor. MIPIM Fuarı'nda bu yıl, Antalya'nın marka degerine ciddi katkı saglayacak 'çılgın' projeleri; Konyaaltı Sahil Projesi, Bogaçayı Projesi, Kruvaziyer Liman Projesi Kepez-Santral Mahalleleri Kentsel Dönüsüm Projesi ve Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi'nin tanıtımı yapılıyor.ÇILGIN PROJE BOGAÇAYI

Türkiye'nin Kanal Istanbul'dan sonraki ikinci çılgın projesi olan Bogaçayı Projesi. Antalya'nın gelecegine yön verecek ve Antalya'ya çok önemli marka deger saglayacak bir vizyon proje olacak. Içerisinde yasam merkezleri, halka açık rekreasyon ve aktivite alanları, yat limanları, restoranlar yer alacak. Yaklasık maliyeti 1 milyar lira olması beklenen Bogaçayı Projesi kapsamında büyük bir yat limanı, 40 kilometrelik yeni bir sahil olusturulacak. Bogaçay nehrinin beslenme havzası içerisinde kalan 927 kilometrekarelik alanın tamamı ele alınarak havza bütünü içerisindeki her türlü afet ve altyapı riskine çözümler getirilecek. Projeyle, Konyaaltı bölgesini tehdit eden ciddi taskın ve sel riskinin, sahilde yasanan erozyonun da önüne geçilecek.

TÜNEKTEPE'YE SİMGE TESİS

Döner Gazino'nun bulundugu Tünektepe'de Antalya'nın gelecekteki simgesi olabilecek bir turistik tesis cazibe merkezi ve yasam alanı projesi hayat bulacak. Teleferikle birlikte halkın da günü birlik ulasabilecegi, istifade edebilecegi bir tesis olarak hizmet verecek. Tünektepe'ye ulasım Sarısu'dan teleferikle olacak.

DÜNYANIN EN GÜZEL SAHİLİ GELİYOR

Büyüksehir Belediyesi, Antalya'nın pırlanta gerdanlıgı Antalya, 6 kilometre uzunlugundaki Konyaaltı Plajı'na dünyanın en güzel sahil projesini uygulamaya hazırlanıyor. STK'ların yön verdigi proje ile Konyaaltı, içinde sosyal alanlar, meydan, kültür merkezlerinin de yer alacagı yepyeni bir çehreyle misafirlerini agırlayacak. Projede; yesil alanlar denize kadar kesintisiz ulasacak, vatandaslar için sahil önünde hiçbir engel ve duvar olmayacak sekilde düzenleniyor. Antalyalıların ve her yıl sehri ziyarete gelen on milyonlarca turistin en iyi sekilde faydalanacagı Konyaaltı bir dünya projesi olarak Antalya'nın degerine deger katacak.

KEPEZALTI-SANTRAL KANATLANIYOR

Kentsel dönüsüm planlamalarında Türkiye'ye örnek olacak proje Antalya'da hayata geçiriliyor. Kepezaltı Santral Mahallerinde gerçeklestirilecek olan proje ile Antalya yeni bir cazibe merkezine kavusacak. Antalya'yı kanatlandıracak dev proje ile mahalle sakinleri tek kurus ödemeden, metrekareleri kadar daire sahibi olacak, mülkleri 2.5- 3 kat degerlenecek. Proje boyunca kira yardımı yapılacak vatandasların tasınma giderleri bile karsılanacak. Kepezaltı ve Santral mahallelerinde hak sahiplerine; tek kurus ödemeden metrekare hakları kadar daire sahibi olma, aynı sokakta oturma, kira ve tasınma yardımı gibi imkanlar sunan Kentsel Dönüsüm Projesi'nde yesil alanları bol, meydanları bol, okullara yaya gidilebilir, her türlü sosyal imkanı olan bir yasam alanı insa edilecek.

KRUVAZIYER LİMAN PROJESİ

Büyüksehir Belediyesi'nin gözde projelerinden biri de turizm sektörüne yeni bir soluk katacak olan Kruvaziyer Liman Projesi. Sehir merkezine yakın ve dev yolcu gemilerinin ugrayabilecegi Kruvaziyer Limanı Projesi ile Antalya kanatlanacak. Antalya'yı yat turizminin yeni çekim haline getirecek nehir marinaları yapılacak. Projede kruvaziyer yanasma iskelesi uzunlugu 845 metre olacak. 2 adet 345 metrelik, 1 adet 150 metrelik, 4 adet 100 metrelik yolcu gemisi aynı anda iskeleye yanasabilecek. Limana gelen turistler asansörle denizin altına inerek, bir cam tünel içinden geçip akvaryum görüntüsüyle karaya ulasacak. Antalya essiz koyları, tarihi, dogası ve çekim merkezleriyle kruvaziyer turizmde Dünya'nın en önemli merkezlerinden biri olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyann gözü Antalya'da olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN