Turkcell 4.5G hızını 5 ilde canlı test etti

Giriş Tarihi: 23.3.2016
Turkcell 4.5G hızını 5 ilde canlı test etti

Turkcell, 4.5G hızını 5 ayrı ilde eşzamanlı canlı bağlantı ile test etti. İndirme hızının 390 mpbs’e ulaştığı test ile ilgili Genel Müdür Terzioğlu, “81 ilde en yüksek hızı verebilecek durumdayız” dedi

Geçen yıl ağustos ayında yapılan 4.5G ihalesinde en yüksek bedeli ödeyerek en fazla frekansı alan Turkcell, bugün itibarıyla 4.5G'ye geçilmesi durumunda 81 ilde de sinyal verecek durumda olduğunu 5 şehirle yaptığı canlı bağlantılı hız testiyle ortaya koydu. İstanbul, İzmir, Erzurum, Samsun ve Adana'da düzenlenen eşzamanlı toplantılarla canlı olarak yapılan testlerde indirme hızı 300 mpbs'in (mega bits per second) üzerine çıktı. "Arkadaşlarımız 790 bin kilometre yol kat etti. Toplam 1 milyon 220 bin saat çalışarak dünyanın en güçlü 4.5G altyapısını hazır hale getirdi" diyen Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Türkiye'nin 81 iline 4.5G sinyalini en yüksek hızda verebilecek durumda olduklarını ifade etti.

T70 ve T80 DE PAZARA GİRECEK
26 Ağustos 2015'te gerçekleştirilen 4.5G ihalesinde KDV dahil 1 milyar 915 milyon euro bedelle en fazla frekansı aldıklarını ifade eden Terzioğlu, "Frekans ihalesine bugünleri planlayarak girdik. Bu kadar parayı da Türkiye'ye en yüksek hızı verebilmek için ödedik" diye konuştu. Kendi üretimleri olan akıllı cihazların üretim ve satışına ağırlık vereceklerini dile getiren Terzioğlu, "Vestel ve General Mobile ile de yerli üretim için işbirlikleri yapıyoruz. T50 ve T60'tan sonra T70 ve T80 de gelecek" diye konuştu. 4.5G uyumlu cihaz satın alımlarında ise 1 Mart'ta kurdukları tüketici finansman şirketinin kolaylık sağlayacağını vurgulayan Terzioğlu, "Bugüne kadar tüketici finansman şirketimizle 8 bin kontrat yaptık. 4.5G'ye uyumlu akıllı cihaz almak isteyenlere şirketimiz esnek ödeme planlarıyla yardımcı olacak" dedi.

HERHANGİ BİR KOTA VE FİYAT FARKI OLMAYACAK
Müşterilerinin yüzde 50'sinin cihazının 4.5G'ye uyumlu olduğunu vurgulayan Kaan Terzioğlu, 4.5G'ye geçişte herhangi bir kota ve fiyat farkının söz konusu olmayacağını dile getirdi. Terör saldırıları sonrası internetteki yavaşlamayla ilgili ise Terzioğlu, "Güvenlik her şeyin ötesinde. Dünyanın en güvenli şehri diye bildiğim ve benim de uzun yıllar yaşadığım Brüksel'de terör olayları oluyor. Her ülkenin reaksiyonu güvenliği maksiuma çıkarmaktır. İnsan güvenliği için devlet ne istiyorsa biz onu yaparız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell 4.5G hızını 5 ilde canlı test etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN