Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağaoğlu 2 yılda ikiye katladı

Ağaoğlu, Bakırköy 46 projesini yeni yüzü ve yeni ismiyle satışa çıkardı. İki yıl önce satışa çıkan ve mühürlenen projeye Central Park İstanbul adı verildi. Metrekare fiyatları ise 9 binden 20 bine çıktı

Giriş Tarihi: 24.3.2016
Ağaoğlu 2 yılda ikiye katladı

Ağaoğlu, merakla beklenen Central Park İstanbul projesini satışa çıkardı. Bakırköy'de inşaatına 2 yıl önce başlanan Bakırköy 46 projesi, yapı yoğunluğunu artırdığı ve tarihi yarımada siluetini bozacağı iddiasıyla Bakırköy Belediyesi tarafından dava edilmiş ve durdurulmuştu. Yargıtay'ın iptal kararını bozmasıyla proje için yeni bir dönem başladı. İlk satışa çıktığı dönemde 9 bin 500 lira olan metrekare fiyatları 20 bin liraya dayandı.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, "İstanbul'un en büyük parklarından birine komşuyuz. Marmaray kapımızın önünde, tüp geçit projesi burada. Biz şu an fırsat fiyatlarıyla satıyoruz" dedi.

PUSLU HAVALARI SEVERİZ

Projenin hayatındaki önemli dönüm noktalarından biri olduğunu anlatan Ali Ağaoğlu, 'Bir kazaya uğramıştık, toparladık' açıklamasında bulundu. Sektörü harekete geçirmek ve terör olaylarıyla durgunlaşan piyasayı canlandırmak için atılımlar yaptıklarını belirten Ağaoğlu, "Puslu havalarda önemli çıkışlar yaptık. Bölgemizin ve dünyanın şu anda yaşadığı talihsiz olayların üstesinden geleceğine inanıyoruz. Ekonominin çarkları döndüğü sürece sorun yaşamayacağız" dedi.

REKOR KIRARIZ

Ağaoğlu, projeyle satış rekorları kıracaklarına vurgu yaparak, "Lansman öncesi 34 milyon dolarlık satış gerçekleştirdik. Bu proje ile sektöre bir hareketlilik getireceğimize inanıyorum" dedi. Ortalama metrekare fiyatının 6 bin 800 dolar, satış hedeflerinin ise 1.2 milyar dolar olduğunu söyleyen Ağaoğlu Şirketler Grubu Murahhas Aza'sı Hasan Rahvalı projenin metrekare bazında 10 bin doları göreceğini belirtti.

ERDOĞAN SEVGİSİ YATIRIM YAPTIRDI

Central Park İstanbul'dan 25 milyon dolarlık alım yapan Suudi Arabistanlı müteahhit Marvan B. A. Ashour, "Ağaoğlu Grubu'nu Maslak 1453 projesiyle tanıdım. Ancak oradan konut almadım. Bunun için çok pişmanım" dedi. Projeden aldığı daireleri Suudi Arabistan'daki müşterilerine satmayı hedeflediğini söyleyen Marvan, Türkiye'de yatırım yapmanın çok kârlı olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kişisel tanışıklığı olmadığını ancak onu çok sevdiğini belirten Marvan, "Burada olmamızın en önemli ve en güçlü nedenlerinden biri Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır. Türkiye'nin gücüne ve istikrarına inanıyoruz. Terör olayları bizi etkilemiyor. Dünyanın her yerinde yaşanıyor bu olaylar. İstanbul'da yatırım yapmaya devam edeceğim" dedi.

DÖVİZ KURUNU 2.80'E SABİTLEDİ

Projede üç farklı ödeme seçeneği oluşturduklarını söyleyen Hasan Rahvalı, "Yüzde 10 peşin ve 70 banka kredisi kullanımında yüzde 20'sini teslimde alıyoruz. Bu ödeme kampanya süresince geçerli. Dolar kurunu ise 2.80'e sabitledik" dedi. Yapım Grubu Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Murad Acar, projenin 73 bin 600 metrekarelik brüt alan üzerinde toplamda bin 155 konut ve 12 villadan oluştuğunu açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağaoğlu 2 yılda ikiye katladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN