Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lüks markalardan güvenlik atağı

Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’ndeki lüks markalar, caddedeki güvenliğin artırılması ve ticaretin canlandırılması için dernek kurdu. Dernek, özel güvenlik şirketleriyle anlaşacak

Giriş Tarihi: 27.3.2016
Lüks markalardan güvenlik atağı
Perakende sektörü, terör nedeniyle alışverişten uzaklaşan tüketiciyi motive etmek için harekete geçti. Güvenliğin maksimum seviyeye çıkarıldığını vurgulayan AVM'lerin yanı sıra alışveriş caddeleri de tüketicinin güvenini kazanmak için çalışıyor. İstanbul'un en ünlü alışveriş caddelerinden biri olan Abdi İpekçi de, güvenliğin ön planda tutulacağı bir dernek çatısı altına girdi. Aralarında yerli yabancı lüks markaların bulunduğu kurucu üyelerle faaliyete geçen Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi Markalar Derneği'nin ilk amacı, bölgedeki güvenliğin artırılması olacak.

DEV İSİMLER ÜYE OLDU
Üyeleri arasında Zilli, Stefano Ricci, Brioni, Frette ve Paul&Shark gibi markaların olduğu derneğin geçici başkanlığını Paul&Shark'ın Türkiye temsilcisi Selçuk Güzenge yapıyor. Terör olaylarından önce caddede son dönemde sayıları artan dilencilerin, yabancı turisti ürküttüğünü ve ciro kaybına neden olduğunu belirten Güzenge, "Güncel olaylarla birlikte güvenliğin önemi bir kez daha öne çıktı. Özel güvenlik şirketleriyle çalışacağız. Ayrıca emniyet birimleri ve belediye başkanlığıyla iletişime geçtik" dedi. Abdi İpekçi'deki vale sorununun da üzerine gideceklerini belirten Güzenge, "Bu caddeyi dünya çapında daha değerli kılmak için birlikte çalışacağız" diye konuştu.

YURTDIŞINDA DA VAR
Selçuk Güzenge, Abdi İpekçi Caddesi'ndeki markalar için kurdukları derneğin benzerlerinin yurtdışında da olduğunu söyledi. İtalya'daki Via Monte Napoleone ile Paris'teki Avenue Montaigne'deki lüks markaların bir dernek çatısında buluştuğunu belirten Güzenge, "Bunlarla da ileşitim halindeyiz" dedi.

MÜLK SAHİPLERİ DE ÜYE OLUYOR
Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi Markalar Derneği'ne lüks markaların yanında caddedeki mülk sahiplerinin de üye olduğunu ve bunların sayılarının artacağını söyleyen Güzenge, "Yurtdışındaki derneklerdeki yapı da böyle" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lüks markalardan güvenlik atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN