Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hyundai'n rehberi Mevlana

Türkiye’deki görevine iki ay önce başlayan Hyundai Başkanı Mong-Hyun Yoon, “Mevlana’nın öğretilerini tanıma fırsatı buldum. Hyundai’yi yönetirken 7 öğretisini uygulamaya özen gösteriyorum” açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 28.3.2016 10:58
Hyundai'n rehberi Mevlana

Türkiye'ye yaklaşık 2 ay önce gelen Hyundai Assan Başkanı Mong-Hyun Yoon, basının karşısına ilk kez yeni Elantra tanıtımında çıktı. Ülkemizden çok etkilendiğinin üzerine çizen başkan, "Bu sabah zarif ve etkileyici İstanbul Boğazı'nı izlerken "Tanrı dünyayı yaratırken, Türkiye'ye özel bir ihtimam göstermiş" diye tekrar düşündüm. Özellikle bugün, benim için, hayatımdaki en harika hatıralardan birisi olarak kalacak" dedi. Türk kültürüyle büyüdüğünü vurgulayan Yoon, "Gencinden yaşlısına bütün Koreliler, çocukluk çağından itibaren, Türkiye'yi, Kore Savaşı'nda hayatlarını bizler için feda etmiş minnet duyulacak bir ülke olarak öğrendik" diye konuştu.

REHBERİM MEVLANA

Kore dışında açılan ilk fabrika olan İzmit'in yöneticisi olmaktan gurur duyduğunu belirten başkan, "Türkiye'ye geldikten sonra insanlığın büyük öğretmeni Mevlana Rumi'yi de tanıma fırsatı buldum. Onun 7 öğretisini hem iş hem de özel hayatıma uyarlamaya çalışıyorum. Hyundai Türkiye'yi yönetirken de bu öğretileri uygulamaya çalışıyorum. Türk insanına cömertlik gösterip yardımcı olma hususunda akarsu gibi olacağım. Türkiye'ye ve Türk insanına, şefkat göstermede güneş gibi olacağım. Türk insanına karşı alçak gönüllülükte toprak gibi olacağım. Bütün insanlığa hoşgörüde deniz gibi olacağım" diye konuştu.

YÜZDE 90 İHRACAT

Fabrikada Avrupa pazarları için i10 ve i20 modellerini ürettiklerini belirten Yoon," bu yıl 230 bin adetlik üretim gerçekleştirip, yüzde 90'ı olan 205 bin adedi ihraç edip, 2 milyar dolardan fazla girdi sağlayacağız" dedi. Bu yıl 1 milyonuncu aracı ihraç edeceklerini belirten Yoon, "2002'de yılda 4.500 adet ile başlayan ihracat 15 yılda 1 milyona çıktı. Bugün 6 bölgede toplam 40'tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz" açıklaması yaptı.

7 yıl garanti Türkiye'de bir ilk

Tümüyle yenilenen Elantra, ülkemizin ilk 7 yıl garantili aracı oldu.1.6 lt benzinli (127 beygir) benzinli ve 1.6 lt (136 beygir) dizel olmak üzere iki motor seçeneği bulunan Elantra'da her iki motorda da otomatik şanzıman alınabiliyor. Benzinli versiyonun fiyatı 56.590 TL'den başlarken dizel, otomatik en üst versiyon 84.990 TL'ye satılıyor.

Yıl sonu hedefi 55 bin

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker ise marka olarak pazar tahminlerinin 870-890 bin aralığında yer aldığını aktararak, "Diğer markalarla beraber bakıldığında bu yıl yüzde 10 daralma öngörülüyor. Satış hedefimize dokunmadık, bu sene 55 bin. İlk çeyreğin bitmesini bekliyoruz. Ondan sonra gelişmelere göre bakacağız. Yeni elantra'ya yılbaşında 2 bin satış hedefi koyduk ama biraz elimizi korkak alıştırdık. Şu anda 200'ü satıldı bile. Ocak ayında bu segmentte birinciydik, şimdi ilk üçteyiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hyundai'n rehberi Mevlana
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN