Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Migros’ta Özaydınlı gitti Özilhan geldi

Migros’taki hisse devrinin ardından şirkete uzun yıllar emek veren Bülend Özaydınlı, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Tuncay Özilhan’a devretti

Giriş Tarihi: 29.3.2016
Migros’ta Özaydınlı gitti Özilhan geldi
Migros'ta Temmuz 2015'te gerçekleşen hisse devrinin ardından yönetim yapısında da değişikliğe gidildi. Şirketin yüzde 40.25 hissesini Moonlight Capital'den satın alan Anadolu Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Migros Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Özaydınlı'dan görevi devraldı. Migros'un 62 yıllık geçmişinin önemli bir döneminde yönetici pozisyonunda görev alan Bülend Özaydınlı, Genel Kurul sonrası bir açıklama yaptı. Özaydınlı, "Perakende sektörüne kazandırılan ilkler, Migros takımının ortak başarısıdır. 44 yıllık iş deneyimim, ortak hedef için takım ile birlikte koşmanın önemini bana öğretti" dedi.

KALBEN AYRILMIYORUM
Kariyerinin önemli bir döneminde Migros'un hep var olduğunu ifade eden Özaydınlı, şöyle konuştu: "Buradan kalben değil aktif görev olarak ayrılıyorum. Görevimi, kuvvetli ortaklık yapısıyla güçlü bir yönetime devretmenin gönül rahatlığı içindeyim. Migros Anadolu Holding'in ortaklığı ve deneyimiyle Anadolu'nun her köşesindeki müşterileriyle daha da bütünleşerek adımlarını hızlandıracaktır."

İRAN SİNYALİNİ VERMİŞTİ
Migros 'un yeni Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, hedefleri arasında şirketi yurtdışına taşımak olduğunu belirterek, "İran ve Pakistan'da arkadaşlarımız araştırmalarını yürütüyor. Bölgede organize perakendecilik anlamında ihtiyaç var" ifadelerini kullanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Migros’ta Özaydınlı gitti Özilhan geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN