Körfez sermayesi İstanbul'a aktı

Giriş Tarihi: 30.3.2016
Körfez sermayesi İstanbul'a aktı

İlk kez İstanbul'da düzenlenen Cityscape Turkey, yabancı yatırımcının akınına uğradı. 3 gün süren fuarı 5 bin kişi ziyaret etti

Gayrimenkulde küresel devler ligine çıkan Türkiye, uluslararası bir fuara ev sahipliği yaptı. Dünya çapında öncü gayrimenkul fuarlarından olan Cityscape, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai, Abu Dabi), Mısır, Katar, Güney Kore, Kuveyt ve Suudi Arabistan'dan sonra İstanbul'a taşıdığı etkinlik yoğun ilgi gördü. İlk iki gün binlerce kişinin ziyaret ettiği Cityscape Turkey'e 3'üncü günün sonunda birçok ülkeden 5 binin üzerinde kişi katıldı. Fuarın son gününde kurumsal ve bireysel yabancı yatırımcıların yanında, yerli konut alıcılarının akınına uğradı. 12'si uluslararası firmalara ait toplam 67 stantta onlarca projeyi bir arada görme imkânı bulan konut alıcıları, birçok firmanın sadece fuara özel indirimlerinden de yararlandı. Fuarın Türkiye'de düzenlenmesinin İstanbul'u tanıtmak ve projeleri yerinde göstermek açısından da çok önemli bir fırsat olduğuna dikkat çeken sektör temsilcileri, isteyen katılımcıları proje alanlarına götürerek projeleri yerinde gösterdi.

DAHA DA BÜYÜYECEK
Cityscape'i Türkiye'ye taşıyan ISTexpo Genel Müdürü İsmail Sezen, şöyle konuştu: "İlgi duydukları projelerle ilgili yüzlerce görüşme gerçekleştiren ve projeleri yerinde görme şansı yakalayan yerli ve yabancı yatırımcılar mutlu. Projelerini en doğru hedefle buluşturma şansı yakalayan gayrimenkul geliştiricileri mutlu. Fuarda onlarca projeyi bir arada görme şansı yakalayan ve Cityscape Turkey'e özel indirimlerden faydalanan bireysel konut alıcıları da mutlu. Sonuç olarak herkes Cityscape Turkey'den kazançlı ayrılıyor. Bu başarının neticesinde, gelecek yıl çok daha geniş bir Cityscape Turkey organizasyonu için hazırlıklarımıza şimdiden başladık." Cityscape Grup Direktörü Molman, "Türkiye'de ilk etkinliğimiz olmasına rağmen, beklentilerin üzerinde katılım sağlandı" dedi. Molman, "Cityscape olarak, 14 yılda onlarca gayrimenkul fuarı düzenledik. Cityscape Turkey, büyük bir başarıya imza attı. Çok etkili ve başarılı bir organizasyon oldu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Körfez sermayesi İstanbul'a aktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN