Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tartışmalı maaşa yüzde 70 kesinti yapılacak

Giriş Tarihi: 30.3.2016 17:39
Tartışmalı maaşa yüzde 70 kesinti yapılacak

Bakan Faruk , Kredi Kooperatifi Genel Müdürünün 100 bin TL olan maaşına isyan edip, yüzde 70 kesinti yapılacağını açıkladı.

Bakan , Türkiye Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nde düzenlenen toplantı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

DEĞİŞİKLİKLER OLACAK

Tarım Kredi Kooperatifi'nde önemli bir takım değikliklere gitmenin zaruri olduğunu gördüklerini belirten Çelik, "Neticede amaç ülkemizin, ülkemiz tarımının kalkınması, çiftçilerimizin yüzünün gülmesidir. Ülkemiz çiftçisine ve tarımına katkı sağlamayı her zaman temel vazife edinen Tarım Kredi Kooperatifleri'nden yönetim kurulu bugün itibari ile bir takım değişiklik yapma yoluna gidiyor. Bunlardan birincisi boş bulunan genel müdürlük görevine Ayhan Karayama'nın getirilmesine yönetim kurulu karar verdi" dedi.

"ÜCRETLERDE YÜZDE 70'E KADAR VARAN BİR KESİNTİYE GİDİLECEKTİR"

Bakan Çelik, kamuoyunda eleştirilere neden olan Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürünün ve yöneticilerinin maaşlarında kesinti yapılacağını açıkladı. Ücret konusunda Tarım Kredi Kooperatifi'nin anlamsız birçok değerlendirmelere ve hak etmediği eleştirilere maruz kaldığını belirten Bakan Çelik şunları söyledi:

"Bu konu ile ilgili olarak Tarım Kredi Kooperatifi ve yöneticileri bundan böyle ücret ödemeleri ile gündeme gelsin istemiyoruz. Ana görevlerine endekslenmiş, çiftçiye hizmeti esas alan bir anlayış ile geleceğe yürümeleri açısından genel müdürden başlamak üzere ücretlerde yüzde 70'e kadar varan bir kesintiye gidilecektir. Yüzde 70'e kadar diyorum özellikle, çünkü şirketin büyüklüğü, yapılan iş ve işlemler maaş belirlemede esas alınacak. Artık bundan böyle kamuoyunda maaş konusunda değil, çiftçiye hizmetleri ile gündeme gelen bir kurum haline gelmiş olacaktır. Ayrıca birden fazla şirkette yönetim kurulu veya denetme kurulu üyeliği gibi görevler söz konusu olduğunda da ilgili üye sadece bir tanesinden ücret alabilecektir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tartışmalı maaşa yüzde 70 kesinti yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN