Yabancıya milyon 24 $’lık satış

Cityscape Turkey’e SeaPearl Ataköy projesiyle katılan Kuzu Grup fuarda toplam 24 milyon dolarlık satış yaptı. Özen Kuzu, “Fuar sektöre büyük katkı sağladı” dedi

Giriş Tarihi: 30.3.2016
Yabancıya milyon 24 $’lık satış
Gayrimenkul sektörü için önemli platformlardan biri olan Cityscape Fuarı, bu yıl Türkiye'de, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Yerli ve yabancı yatırımcılarla gayrimenkul geliştirme sektörüne yön veren firmaları bir araya getiren fuarın en önemli katılımcıları arasında yer alan ülkemiz, bu kez yaptığı ev sahipliği ile yabancı yatırımcının merceği altına girdi. Fuara, İstanbul'un denize sıfır tek premium projesi SeaPearl Ataköy ile katılan Kuzu Grup'un Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Türkiye'ye ilk kez gelen Cityscape'in, bireysel ve kurumsal gayrimenkul yatırımcıları için önemli fırsatlar yaratırken Türkiye ekonomisine ve sektöre büyük katkı sağladığını söyleyerek, fuarın ilk İki gününde toplamda 6 daire ile 24 milyon dolarlık satış gerçekleştirdiklerini belirtti. Özen Kuzu, "Yıllardır farklı ülkelerde düzenlenen Cityscape'in bu yıl İstanbul'da yapılmasından son derece memnunuz. Türk inşaat sektörü olarak her yıl yakından takip ettiğimiz ve her seferinde büyük bir ilgiyle karşılandığımız fuara bu kez ev sahipliği yapıyoruz. Kendi projemizin yanı sıra Türkiye ve İstanbul'un tanıtımı konusunda da önemli bir organizasyon olan Cityscape Turkey ile yabancı yatırımcı bu kez projeleri yerinde görme fırsatı yakalamış oldu" diye konuştu.

% 20'Sİ YABANCIYA

2012 yılında yeniden düzenlenen mütekabiliyet kanunuyla birlikte ülkemizdeki yabancı yatırımcı sayısının ciddi biçimde arttığını görüyoruz. Fuarın ülkemizde düzenlenmesi de bu anlamda yatırımcılar için önemli bir fırsat oldu" diye konuştu. Kuzu, SeaPearl Ataköy'ün ilk etabında satışların yüzde 40'ını tamamladıklarını, bu oranın yüzde 20'sini yabancılara sattıklarını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancıya milyon 24 $’lık satış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN