Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sümbüllü Bulvarı kente olacak

Giriş Tarihi: 31.3.2016
Sümbüllü Bulvarı kente nefes olacak

Üç şeritli gidiş-geliş olacak 30 metre genişliğindeki Sümbüllü Bulvarı, ’ın batısı ile doğusunu birbirine bağlayacak

Tamamlandığında 'ın kent içi ulaşımını rahatlatacak projelerden biri olan Sümbüllü Vadisi'ne yapılan bulvarda adım adım sona yaklaşıldı. Sümbüllü Bulvarı için çalışmaların yoğunlaştığı Sümbüllü Vadisi'nde sık sık incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç proje tamamlandığında Sümbüllü Bulvarı'nın Kahramanmaraş'ın en önemli ana arterlerinden birisi olacağını söyledi.

EN PRESTİJLİ BULVARLAR
Sümbüllü Bulvarı'nın Kahramanmaraş'ın batısıyla doğusunu birbirine bağlayacak bir bulvar olacağını söyleyen Başkan Erkoç, "Bulvarın tamamlanması ile Şekerdere Bulvarı ve Ağcalı Bulvarı'nın yükleri önemli derecede hafiflemiş olacak. Çünkü bu bulvarımızı eğim olarak çok kaliteli bir şekilde inşa ediyoruz. Kentimizin en prestijli bulvarından birisi olacak. Bulvar kentimize vizyon katıp şehrimizin batısı ile merkezini birbirine bağlamış olacak" diye konuştu.

ÇALIŞMALARI İNCELİYOR
Tamamlandığında kentin ulaşım açısından ana damarlarından biri olacak Sümbüllü Vadisi'ne yapılan bulvar Haydarbey Mahallesi Bahçeci Hoca Bulvarı (Tekerek Yolu) ile Av. Mehmet Ali Kısakürek Caddesi'ni (Andırın Caddesi) birbirine bağlayacak. Yeni bir bulvar olarak, şehrin batı kısmında ve kuzeygüney güzergâhında ulaşımda aldıracak olan bulvar çalışmalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç sık sık yakından inceliyor. Başkan, çalışmaların bir an önce tamamlanması için ekiplerle bir araya geliyor, yapılan işler hakkında bilgi alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sümbüllü Bulvarı kente nefes olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN