Yeni bedelleri açıklandı

Piyasası Düzenleme Kurumu () Elektrik Taahhüt Anonim Şirketinin () dağıtım şirketlerine ve görevli tedarik şirketlerine 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren uygulayacağı aktif elektrik ni belirledi.

Giriş Tarihi: 31.3.2016 10:27
Yeni enerji bedelleri açıklandı

Konuyla ilgili Kurul kararları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.Karara göre, Elektrik Piyasası Kanununun 17. maddesi kapsamında Elektrik Taahhüt Anonim Şirketi () tarafından dağıtım şirketlerine ve görevli tedarik şirketlerine 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren uygulanacak aktif elektrik bedeli kilovatsaat başına 16,35 kuruş oldu.

Görevli tedarik şirketinden elektrik alan iletim sistemi kullanıcılarına uygulanan tarifelerin, TETAŞ tarafından iletim sistemine doğrudan bağlı tüketicilere uygulanmasının devamı kararlaştırıldı.

Öte yandan Kurul, serbest olmayan tüketici ile serbest tüketici olmasına rağmen tedarikçisini seçemeyen tüketicilere 1 Nisan 2016'dan itibaren uygulanacak tarifeleri de belirledi.

Buna göre, görevli tedarik şirketinden enerji alan iletim sistemi kullanıcısı tüketiciler için perakende tek zamanlı kilovatsaat başına 20,52 kuruş oldu. Perakende gündüz enerji bedeli kilovatsaat başına 20,38 kuruş, perakende puant bedeli kilovatsaat başına 36,30 kuruş ve perakende gece enerji bedeli ise 8,91 kuruş olarak belirlendi.

, elektrikte serbest tüketici olabilme limitini yıllık 3 bin 600 kilovatsaat olarak açıklamıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni enerji bedelleri açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN