Türk iş dünyasına da mesaj verdi: Büyük düşünün, arkanızdayız

Giriş Tarihi: 1.4.2016
Türk iş dünyasına da mesaj verdi: Büyük düşünün, arkanızdayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yatırım Destek Ajansı ile DEİK'in gala yemeğinde Amerikalı işadamlarına seslendi. Amerikalı yatırımcıları yatırıma davet eden Erdoğan, Türk işadamlarının da ABD pazarından pay alması gerektiğini vurguladı. Erdoğan, "Büyük düşünün, orta ve uzun vadeli planlarınızı sağlam yapın, yerel firmalarla ortaklıklar kurun ve ticari ağlarınızı okyanusun bir diğer tarafına doğru genişletin. Hiç şüpheniz olmasın ki , devlet olarak arkanızda olacaktır" dedi.

BİZİ TATMİN ETMİYOR
Amerika ile 2015'teki ticaret hacminin 17.5 milyar dolar düzeyinde gerçekleştiğini belirten Erdoğan, "AB ile ticaret hacmimiz 150 miyar dolar iken Amerika ile 20 milyar doların altında kalmamız açıkçası bizi tatmin etmiyor. , Amerika'nın ticaret ortakları arasındaki ilk 20 ülke arasında dahi yer almıyor. Amerika ise ülkemizin ticaret ortakları arasında 7'nci sırada kalıyor. Yatırımlara baktığımızda Amerikan şirketlerinin 'ye artan ilgisini görmekle birlikte mevcut durum yeterli değildir" diye konuştu.
4,5G İLE İLK GÖRÜŞME

POTANSİYELİ KEŞFEDİN
Erdoğan, Türk yatırımcısının fiziki uzaklık, rekabetçi ortam, mevzuat noktasındaki farklılıklar nedeniyle ABD pazarına temkinli yaklaştığını belirtti. Türkiye'nin tanıtım çalışmalarında kullandığı sloganı hatırlatan Erdoğan, "'Türkiye, potansiyeli keşfet'. Sizlerin de hem Türkiye'nin hem de ABD-Türkiye ilişkilerinin potansiyelini keşfetmenizi temenni ediyorum" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN O SORUYA SERT CEVAP!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk iş dünyasına da mesaj verdi: Büyük düşünün, arkanızdayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN