Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Putin'e bir kötü haber daha

Giriş Tarihi: 6.4.2016 14:48
Putin'e bir kötü haber daha

Dünya Bankası, ’nın 2016 yılı için küçülme tahminini olumsuz yönde revize ederek yüzde 0,7’den 1,9’a yükselttiğini açıkladı

Bankadan yapılan açıklamada, fiyatlarındaki düşüş nedeniyle, Rus ekonomisindeki küçülme tahmininin bu yıl için yüzde 0,7'den 1,9'a revize edildiği belirtilirken, önümüzdeki yıl için ise yüzde 1,3'lük büyümenin beklendiği bildirildi.

Daha önceki tahminlerde petrol fiyatının varil başına 2016 için ortalama 49 dolar olarak değerlendirildiği vurgulanırken, yeni tahminlerde petrol fiyatının ortalama 37 dolar olarak hesaplandığına işaret edildi.

YOKSULLUK EN YÜKSEK SEVİYEDE

Açıklamada, 'da yoksulluk oranının 1998-99 ekonomik krizinden bu yana en yüksek seviyeye ulaştığına dikkat çekilirken, ülkenin 2016 hedefi olan bütçe açığının gayri safi milli hasılaya yüzde 3'lük oranını başarma ihtimalinin de düşük olduğu belirtildi.

Banka, 'daki 2018 Başkanlık seçimlerinden önce gerekli yapısal reformların gerçekleşmesinin beklenmediğinin de altını çizerek "Rus ekonomisinin toparlanması için uzun bir yol var" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Putin'e bir kötü haber daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN