'' 'da büyük ilgi gördü

Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türk Havayolları () işbirliğinde Güney Afrika'nın şehrinde gerçekleştirilen '''' temalı turizm çalıştayı büyük ilgi gördü.

Giriş Tarihi: 6.4.2016 15:36 Güncelleme Tarihi: 6.4.2016 15:38
'Türkiye' Cape Town'da büyük ilgi gördü

Büyük bir katılımla gerçekleştirilen çalıştayda, 'nin turizm potansiyeli, Güney Afrikalı turizm acente sahiplerine anlatıldı. –Güney Afrika Turizm ilişkileri ve ikili işbirliği alanları üzerine yapılan sunumların yanı sıra Türk ve Güney Afrikalı turizm acenteleri arasında ikili görüşmeler gerçekleştirildi.

THY FRAGMANI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Türk Hava Yolları markasını ön plana çıkaran süper kahraman Batman ve Superman'in de yer aldığı fragmanı ve Turizm Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan tanıtım videoları büyük ilgiyle izlendi.

CAN: ''AFRİKA'DA TÜRKİYE ÇOK YOĞUN İLGİ VAR''

Güney Afrika'da ilk kez bir çalıştay gerçekleştirdiklerini ifade eden Londra Kültür ve Tanıtma Ateşesi Ali Selçuk Can, Güney Afrikalı seyahat ve tur operatörlerinin Türkiye'ye çok büyük ilgi gösterdiklerini söyleyerek, ''Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği olarak Güney Afrika'da ilk kez bir çalıştay gerçekleştiriyoruz. Bu çalıştaya yaklaşık 100 Güney Afrikalı seyahat ve tur operatörü katıldı. Türkiye'ye çok yoğun bir ilgi olduğunu söyleyebilirim. Umarız ki gelişen bir pazar olduğu için ilerleyen yıllarda farklı şehirlerde de çalıştay gerçekleştirmeyi planlıyoruz'' şeklinde konuştu.

İNCE: "3 YIL İÇİNDE YOLCU SAYISINI YÜZDE 20'YE ÇIKARACAĞIZ"

Türk Hava Yolları Güney Afrika Satış Müdürü Kenan İnce ise 3 yıl içerisinde yolcu sayısını yüzde 20'ye çıkarmayı hedeflediklerini belirterek, ''Bugünkü çalıştay şuana kadar Türkiye ile alakalı bugüne kadar yaptığımız ilk çalıştay. Turizm Müşavirliği ile beraber planladık. Bizim hat olarak Güney Afrika'ya yaklaşık yüzde 10 yolcumuz var. Bu yolcu sayısını arttırmak için Turizm Ateşemiz Selçuk Bey ile görüştük. Nasıl bu sayıyı arttırabiliriz diye. Sonunda bu çalıştayı yapmaya karar verdik. İnşallah 3 yıl içerisinde yolcu sayımızı yüzde 20'ye çıkarmaya çalışacağız. Çünkü Güney Afrika genelde Avrupa'ya yolcu gönderen bir ülke'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türkiye' Cape Town'da büyük ilgi gördü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN