Kırtasiye-Ofis 2016’ Fuarı kapılarını 22. Kez dünyaya açtı

Tüm ler Derneği (TÜKİD) organizasyonuyla 6 Nisan’da CNR Expo’da düzenlenen törenine Gümrük ve Bakanı , Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Topçu, TÜKİD Tüm Kırtasiyeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Vecdet F.Şendil katıldı.

Giriş Tarihi: 7.4.2016 16:21 Güncelleme Tarihi: 8.4.2016 14:11
‘İstanbul Kırtasiye-Ofis 2016’ Fuarı kapılarını 22. Kez dünyaya açtı

ta konuşan Tüm ler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Vecdet F. Şendil '' Dünyanın üçüncü, Avrupa'nın ikinci büyük Ofis Malzemeleri ve Kırtasiye Fuarı'nda markalarımızla buluşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu sene hedefimiz Türkiye'den dünyaya satış yapabilecek marka sayısını artırmak ve daha katma değerli ürün üretmek. 10 liralık ithalatımız varken 11 liralık ihracat yapabiliyorsak bu bizim için büyük mutluluk. Kırtasiye hepimizin hayatının bir parçası. Dolayısıyla 5 gün sürecek fuarımıza sektörümüzle ilgili herkesi davet ediyorum ve hayırlı olmasını diliyorum.''

"KIRTASİYE ÜRÜNLERİNE GÜVENSİZLİK ORANI DÜŞTÜ"

Açılışta konuşan Gümrük ve Bakanı Tüfenkci '' Bakanlık ve hükümet olarak insan odaklı bir anlayışımız var. Kırtasiye ürün grubunun hem iç piyasa gözetimi ve denetimi hem de ithalat aşamasındaki uygunluk denetimi bakanlığımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu çerçevede 20 Nisan 2012 tarihli tüketici ürünlerinde güvenlik risklerinin belirlenmesine ilkin tebliği ile bakanlığımız her türlü güvensiz ürüne, ağır metallerin kullanımına kısıtlama getirilmiştir. Bakanlığımız bu anlamda çocuklarımızın sağlığına zarar verebilecek her türlü güvensiz ürüne karşı sıfır tolerans prensibini benimsemiştir. Bakanlığımızın denetimlerini aralıksız devam ettirmekteyiz. Ama gördüğümüz kadarıyla 2011'de ilk kez yapılan denetimde kırtasiye ürünlerine güvensizlik oranı yüzde 53 iken, 2012'de yüzde 24'e , 2013'de yüzde 18'e, 2014'de yüzde 11.2'e ve 2015 yılında ise bu oran yüzde 3.3' e gerilemiştir. Gelinen bu nokta aralıksız denetimlerin yanında sektör temsilcisi TÜKİD Tüm Kırtasiyeciler Derneği ile yapılan istişarelerin çok olumlu yansımalarıdır. Bu güne kadar 104.861 bin adet kırtasiye ürünü denetlenmiştir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘İstanbul Kırtasiye-Ofis 2016’ Fuarı kapılarını 22. Kez dünyaya açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN