Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya devi `ye geliyor!

BDDK Başkanı Akben, Dünyanın en büyük 5` bankası Bank of China`nın başvuru sürecini tamamlayarak evraklarını teslim ettiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 8.4.2016 11:14 Güncelleme Tarihi: 8.4.2016 11:25
Dünya devi Türkiye`ye geliyor!

BDDK Başkanı Akben, Dünyanın en büyük 5' bankası olan Bank of China'nın başvuru sürecini tamamlayarak evraklarını teslim ettiğini söyledi.

BDDK'DEN VATANDAŞLARA DOLANDIRICILIK UYARISI
Akben, "Şu anda Çin makamları ile gerekli yazışmalar sürdürülüyor. Bank of China, başvuru sürecini tamamlayarak evraklarını teslim etti Yazışmalar tamamlandıktan sonra gerekli lisanslama çalışması başlayacak" diye konuştu.

BDDK'DAN BKM'YE İZİN

AA muhabirlerinin sorularını yanıtlayan Akben, Bank of China'nın tüm başvuru sürecini tamamlayarak evraklarını teslim ettiğini kaydetti.

Şu anda Çin makamları ile gerekli yazışmaların sürdürüldüğünü aktaran Akben, yazışmalar tamamlandıktan sonra gerekli lisanslama çalışmasının başlayacağını belirterek, "Tabi onların bu arada yer tutma, IT teknolojilerinin kuruluşu derken bir süre geçecek ama müracaatları tamamlandı" ifadelerini kullandı.

Bank of China geçen yıl Türkiye pazarına girmek için hazırlıklara başlamıştı.

'de lisans alımı ile ilgilenen bankanın yetkilileri aynı dönemde BDDK ile bir araya gelmiş, BDDK Başkanı Akben ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, BDDK'nın bazı kurul üyeleri ile Bank of China Başkan Yardımcısı Gao Yingxin ve bankanın diğer yetkilileri de katılmıştı.

Bank of China, The Banker Dergisi'ne göre 2015 yılında dünyanın en büyük dördüncü bankası oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya devi Türkiye`ye geliyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN