Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağlar: "ların arkasındayız"

Odası (İTO) Başkanı , Ahmet Davutoğlu'nun Tanıtım Toplantısında açıkladığı reformlara ilkin, "Piyasayı hızlandıracak, girişimcimizin yatırıma giden yolunu açacak her tedbirin arkasındayız." dedi.

Giriş Tarihi: 8.4.2016 14:47 Güncelleme Tarihi: 8.4.2016 14:48
İTO Başkanı Çağlar: Reformların arkasındayız

"YATIRIMLAR UMUT VERİCİ"

Yılın yatırımlar açısından verimli geçmesini beklediklerini aktaran Çağlar, "Bu yıl yatırımlar açısından umut verici bir yıl. Şubat ayında sanayi üretiminin yüzde 5,8 artması da bunu gösteriyor. Biz piyasayı hızlandıracak, girimcimizin yatırıma giden yolunu açacak her tedbirin arkasındayız." ifadelerini kullandı.

"NE GEREKİYORSA YAPMALIYIZ"

Üç ay içinde hayata geçirileceği duyurulan, iş mahkemelerinde ideal yargılama sürelerinin belirlenmesi, kamu hizmetlerinin daha verimli sunulması, iş ve yatırımlarda bürokrasinin azaltılması gibi vaat ve ların özel sektöre güç kazandıracağını belirten Çağlar, şunları kaydetti:

"Kamuda istihdam ve büyümeyi ön plana alan bir konsensüs sağlandığını görmek reel sektörün yatırım cesaretini artırıyor. Son aylarda düşük maliyetli finansman için pozitif bir atmosfer oluştu. Bunu korumak, hatta daha da iyileştirmek için ne gerekiyorsa yapmalıyız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İTO Başkanı Çağlar: "Reformların arkasındayız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN