e ödülleri sahiplerini buldu

13. e (eTR) Ödülleri Meclis’te düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Meclis Başkanvekili Aydın, “Bu noktadan geriye dönüş söz konusu değil” dedi

Giriş Tarihi: 9.4.2016
eTürkiye ödülleri sahiplerini buldu
TBMM, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Bilişim Vakfı (TBV) tarafından, Vodafone ana sponsorluğunda düzenlenen "13. e (eTR) Ödülleri" törenine ev sahipliği yaptı. Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın elektronik hizmetlerin hayatın vazgeçilmez bir gerçeği olduğunu ifade ederek "Geldiğimiz noktadan geriye dönüş söz konusu değil. Adeta dünyayı cebimizde gezdiriyoruz" diye konuştu.

KOÇ: DAHA İŞİN BAŞINDAYIZ
Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı Faruk Eczacıbaşı, "50 milyona yakın Türk vatandaşının kişisel verilerinin çalınmış olması, bu bilgilerin güvenliği konusunda bizi korkuya sevk ediyor" dedi. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Koç da dünyada 3.4 milyar internet, 3.8 milyar mobil, 2.3 milyar sosyal medya kullanıcısı bulunduğunu, bu rakamların henüz işin başı olduğunu söyledi. Vodafane Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt de Vodafone Türkiye olarak "Yarına Hazırım Platformu" ve "Dijitalleşme Endeksi" çözümleriyle bugüne kadar 41 bin KOBİ, 2 bine yakın büyük şirket ve 150 kamu kurumunun dijitalleşme yolunda nerede olduklarını tespit ettiklerini bildirdi. Öğüt, özellikle fiber altyapıda gereken adımların atılmasının önemine dikkati çekti.

TBMM TSE VE SAĞLIK BAKANLIĞI'NA ÖDÜL
Törende eTR Yürütme Kurulu özel ödülü TBMM'ye, "En İyi Gelişme Gösteren Proje Ödülü" Türk Standartları Enstitüsü'ne, "Vodafone Türkiye Özel Ödülü" ise Sağlık Bakanlığı'na verildi. Farklı kategorilerdeki eTürkiye Ödülleri'nin kazananları 16 jüri üyesinin, elektronik ortamda oylarını kullanmasıyla belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
eTürkiye ödülleri sahiplerini buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN