Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ın kalbi bu zirvede atacak

Giriş Tarihi: 10.4.2016
İnşaatın kalbi bu zirvede atacak

Sabah gazetesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla Haliç Kongre ’nde düzenleyeceği ‘Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı’nda sektörünün devleri buluşacak

SABAH DÖNÜŞÜMÜN AKTÖRLERİNİ BULUŞTURUYOR
Sabah gazetesi, 2012'de Türkiye genelinde start verilen kentsel dönüşüm hamlesinin başrol oyuncularını bir araya getirmek için kolları sıvadı. 6 şehirde yapılması planlanan 'Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı'nın ilk ayağı yarın 'da Haliç Kongre 'nde düzenlenecek. Ekonomiye 400 milyar dolarlık katkı sağlayacak dönüşüm maratonunun öncü isimleri, sektörün tüm sorunlarını Sabah'ın düzenlediği dev zirvede tüm boyutlarıyla masaya yatırma imkânı bulacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifiyle gerçekleşecek zirveye, siyasetçiler, belediye başkanları, milyarlık projelere imza atan şirketlerinin patron ve yöneticileri, yan sanayiciler ve akademisyenler katılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın önderliğinde, Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) himayelerinde yapılan dev kurultayda 3 ana oturum düzenlenecek. Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Dr. Şeref Oğuz'un moderatörlüğünde yapılacak ilk panelde, "Kentsel dönüşüme stratejik yaklaşımlar, altyapı sorunları ve eylem planı" tartışılacak.

SONUÇ BİLDİRİSİ YAYIMLANACAK
'Kentsel dönüşümle birlikte önümüzdeki 10 yılda gayrimenkulün yeni hikâyesi ne olacak?' konulu 2'nci oturumu Kentsel Strateji Kurucusu ve Şehir Plancısı Faruk Göksu yönetecek. Yaklaşık 45 dakika sürecek 2'nci oturumun ardından 'Kentsel dönüşümde finansman modelleri ve çözüm önerilerinin tartışılacağı 3'üncü oturumu Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu yönetecek. İnşaat sektörünün kalbinin atacağı dev zirvenin ardından sonuç bildirisi yayımlanacak.

6 İLDE SEKTÖR DEVLERİ BULUŞACAK
İlk ayağı yarın İstanbul'da Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı'nın 6 ilde daha düzenlenmesi planlanıyor. Bursa, İzmir, Antalya, Gaziantep, Ankara gibi Türk ekonomisinin öncü kentlerinde düzenlenecek kurultaylarla, ekonominin amiral gemisi konumundaki inşaat sektörünün etkinliğinin ve gücünün artırılması hedefleniyor. Hepsi sektörünün öncüsü konumundaki katılımcılarla hayata geçecek kurultaylarla şehirler için büyük önem taşıyan kentsel dönüşümün daha sağlam bir zeminde ilerlemesine katkıda bulunulacak. Öte yandan hükümetin büyük önem verdiği ve tüm dünyada giderek yaygınlaşan akıllı şehirler konusunun da masaya yatırılmasıyla sektörün gelişim vizyonuna katkıda bulunulması amaçlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnşaatın kalbi bu zirvede atacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN